Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Kalendarium

2013/2014

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 - Nowy rok szkolny 2013/ 2014 rozpoczęliśmy w  poniedziałek 2 września o godz. 8:00. Spotkanie dla zgromadzonych uczniów, rodziców oraz Grona Pedagogicznego poprowadził dyrektor szkoły - mgr Bogusław Wiśniewski, który przekazał istotne w tym dniu informacje organizacyjne. Odbyła się również pogadanka upamiętniająca 71 rocznicę wybuchu II wojny światowej, którą przeprowadziła mgr Małgorzata Piór. Następnie odbyły się spotkania organizacyjne uczniów z wychowawcami w klasach.

 

 • PRZEMÓWIENIE DYREKTORA SZKOŁY NA ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU NAUKI

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice, Szanowni  Goście i Nauczyciele, Drodzy Pracownicy Szkoły !

      Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wracacie do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Przed Wami nowy rok szkolny. Rok, w którym czekają nas zadania związane    z kolejnym etapem wprowadzania zmian programowych - w piątej klasie szkoły  podstawowej. Będzie to również rok upowszechniania edukacji przedszkolnej  oraz obniżania wieku rozpoczynania nauki w szkole. Nowy rok szkolny to także kontynuacja wielu dotychczasowych działań. Będzie więc nadal realizowany program Radosna szkoła, dzięki któremu kolejne szkoły otrzymują nowoczesne i bezpieczne miejsca oraz place zabaw. Uwagę skupimy też indywidualnemu podchodzeniu do potrzeb uczniów, wciąż odkrywając ich uzdolnienia i zainteresowania. W  każdym  uczniu drzemie  jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, inne możliwości i pasje. Te zainteresowania będziemy rozbudzać i rozwijać. Niezbędna jest do tego również pomoc rodziców - współtwórców szkoły, i blisko z nią współpracujących. Potrzebni są także tacy nauczyciele, którzy potrafią umiejętnie wykorzystać różne możliwości wzbudzenia zainteresowania uczniów. Szkoła to nie tylko lekcje, to także różne inne formy działań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się współpracy, zaangażowania, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Szkoła, która potrafi tego nauczyć, odpowiednio motywować uczniów, rozwijać ich talenty, to prawdziwa szkoła, dzięki której nauka w niej  będzie dla Was  szczególnie interesująca. Koniecznie nacisk położyć musimy w tym roku na podniesienie wyników z egzaminów przeprowadzanych w szkole przez instytucje zewnętrzne.

          Rok szkolny rozpoczynamy po wakacyjnym przeprowadzeniu gruntownego remontu stropodachu budynku szkolnego, drobnych feryjnych napraw i przygotowania placówki do kolejnych wyzwań.

          Wam, Drodzy Uczniowie, życzę byście umieli korzystać z możliwości, jakie się przed Wami otwierają, abyście dokonywali mądrych wyborów, dążąc do swojego rozwoju, byście naukę traktowali jak wielką niezwykłą przygodę. Najmłodszym uczestnikom edukacji, tj. dzieciom korzystającym z edukacji przedszkolnej oraz sześciolatkom rozpoczynającym naukę w klasie I, życzę ciekawych i radosnych przeżyć w otoczeniu naszych  troskliwych nauczycieli i bazy szkolnej.  Szczególne życzenia kieruję do przedszkolaków i najmłodszych uczniów, którzy zadebiutują w szkole. Chciałbym, abyście w szkolnych murach odnajdywali przede wszystkich radość, jaką należy czerpać z nauki szkolnej i  bieżącego odkrywania świata. Razem dołożymy  starań by nasza szkoła, „Szkoła Podstawowa w Brzezinach” była dobrym miejscem dla edukacji, wychowania, opieki  i zabawy.                                              

          W nowym roku szkolnym 2013/2014  uczniom, rodzicom, nauczycielom,  pracownikom i przyjaciołom szkoły, przedstawicielom organu prowadzącego, życzę samych dobrych dni, sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń  i planów.   

         Wszystkiego najlepszego i powodzenia w kolejnym roku szkolnym !

                                                                                           

                                                       Bogusław Wiśniewski – Dyrektor SP Brzeziny 


 

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOLASISTÓW - W piatek, 20 września o godzinie 11:00, odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie dzieci na uczniów szkoły. Pierwszoklasistów przygotowała do uroczystości wychowawczyni - mgr Małgorzata Szulta. (Zapraszamy do fotogalerii).

 

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2013 - „Odkrywamy czystą Polskę" pod takim hasłem  w nasza szkoła włączyła się do akcji sprzątania świata w bieżącym roku szkolnym. W czasie jej trwania przeprowadzano pogadanki w poszczególnych klasach, przygotowano gazetki tematycznie zwiazane z ekologią oraz co najważniejsze posprzątano "nasz mały świat wokół szkoły". Łącznie zebrano  kilkadziesiąt worków ze śmieciami.

Więcej informacji o akcji na stronie www.naszaziemia.pl


 

 • BIEGI PRZEŁAJOWE - W dniu 18 września br zawodnicy naszej szkoły uczestniczyli w gminnych indywidualnych biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt i chłopców. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa zawodników: Melanii Czarnowskiej oraz Mikołaja Błażejewskiego, którzy zajeli I miejsca w swoich biegach. Tym samym zapewnili sobie awans do zawodów rangi rejonowej, które odbyły się 26 września w Lipinkach. Do zawodów rejonowych zakwalifikowali się również: Agata Kubera, Wiktoria Chmara, Emilia Kuzimska  i Miłosz Aniszewski. Gratulujemy!

   

 • POWITANIE JESIENI - 26 WRZEŚNIA uczniowie naszej szkoły powitali jesień gromadząc się na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Dla przybyłych zorganizowano wiele zabaw i konkursów. Spotkanie zakończyło tradycyjne ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek.

 

 • OSKIE BIEGANIE - W sobotę 28 września reprezentacja naszej szkoły, w licznym, bo 25 - cio osobowym składzie uczestniczyła w XXIV Biegach Oskich, zorganizowanych na stadionie sportowym w Osiu. Start w tych biegach okazał się wielkim sukcesem naszych sportowców. Wszyscy uczestnicy wykazali wielki hart ducha, który przełożył się na bardzo dobre wyniki. W kategorii I na drugim miejscu uplasowała się Emilia Kuzimska z klasy IV. W kategorii II na drugim miejscu znalazł się Miłosz Aniszewski z klasy V, a na trzecim Sebastian Pawski z klasy III. W kategorii III zajeła miejsce tuż za podium Melania Czarnowska. Natomiast w Kategorii IV również na II miejscu dobiegł Mikołaj Błażejewski. Dzięki tak znakomitym lokatom uzyskanym wśród licznych reprezentacji nasza szkoła w klasyfikacji generalnej załeła II miejsce. Gratulujemy! (Zapraszamy do fotogalerii)

   

 • PIŁKARSKIE PIĄTKI -  dniu 1 października br reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły uczestniczyły w zawodach gminnych organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Piłkarskie Piątki. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast drużyna chłopców zajęła I miejsce. Lokata chłopców dała im awans do zawodów rangi podrejonu, które odbyły się 7 października w Drzycimiu. Po serii wysokich zwycięstw nasi zawodnicy ulegli tylko gospodarzom, po bardzo wyrównanej walce. Tym samym zajeliśmy II miejsce pokonując inne, silne drużyny. Brawo!

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty!

   Bądźcie zdrowi , zadowoleni z pięknej pracy, którą wykonujecie, zadowoleni z nas. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk bądźcie pogodni i uśmiechnięci. Niech Wam nie zakłóca snu reforma oświaty. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego .

  Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany również Dniem Nauczyciela to święto, które obchodzimy co roku 14 października. Upamiętnia rocznicę powstania pierwszego w naszym kraju ministerstwa oświaty, czyli Komisji Edukacji Narodowej (KEN). Inicjatorem jej powstania był król Stanisław August Poniatowski. Święto oświaty i polskiego szkolnictwa wyższego zostało ustanowione w 1972 roku. Wówczas zgodnie z postanowieniami Karty Praw i Obowiązków Nauczyciela nosiło nazwę Dnia Nauczyciela. Obecna nazwa - Dzień Edukacji Narodowej funkcjonuje od 1982 roku.


   

 • PAMIĘTAMY O TYCH CO ODESZLI - Jak co roku uczniowie naszej szkoły pamiętają ... o swoich bliskich zmarłych, o zmarłych nauczycielach oraz o tych, którzy odeszli w zapomnieniu. Dlatego też opiekują się starymi cmentarzami w naszej miejscowości - przy Starej Szkole oraz w tzw. Krużlach.


   

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polską uczciliśmy uroczystum apelem. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program artystyczny, który rozpoczeło odśpiewanie hymnu narodowego.


   

 • WDECKI W SZKOLE - Dzięki wieloletniej współpracy szkoły z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym, po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszych murach pracowników tej instytucji. Tym razem przybyli z cyklem spotkań dotyczących pracy w Parku oraz o jego osobliwościach.


   

 • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA - W bieżącym roku szkolnym, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Pluszowego Misia. Uczniowie poznali historię prezydenta Stanów Zjednoczonych - Theodora Roosevelta, który podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Tego dnia, kazdy uczeń z pluszowym misiem był zwolniony z odpowiedzi ustnej.


   

 • EDUKACYJNY PROGRAM MUZYCZNY - W dniu 27 listopada odbył się w naszej placówce Edukacyjny Program Muzyczny pt."Przeboje muzyki klasycznej i estradowej". W czasie jego trwania nasi wychowankowie mieli możliwość wysłuchania wybranych utworów Haydna, Mozarta, Beethovena, Kalmana i Montiego oraz historii z nimi związanych, także opowieści o epokach, w których powstały. Całość przedstawił, grał na instrumentach klawiszowych, saksofonie i flecie oraz śpiewał Jan Kępczyński.


   

 • SZKOLNE ANDRZEJKI - Tradycyjnie już, w wigilię imienin Andrzeja, odbyła się w naszej szkole zabawa. Uczniowie mieli możliwość potańczenia w rytmie muzycznych szlagierów zarówno solo jak i w parach. Największą atrakcją cieszyły się tego dnia wszelakie wróżby - z wosku, butów, długości obierki jabłka i wiele innych; równie pomysłowych i ciekawych.


   

 • "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM" - Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej placówki włączają się w akcję charytatywną wymyśloną przez Adama Manikowskiego o nazwie "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Celem akcji jest zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych, słodyczy i zabawek, którymi zostaną obdarowane rodziny mniej majętne. Prowadzon zbiórka cieszy się wielką hojnością i popularnością wśród naszych dzieci i ich rodziców.


   

 • KULINARNA WYCIECZKA KLASY IV - 13 grudnia uczniowie klasy czwartej, wraz z towarzyszącymi im kolegami starszych klas, udali się do kina "Wrzos" w Świeciu na poruszajacy film pt "Największy z cudów". Punktem kulminacyjnym była kulinarna podróż po świecie kuchni włoskiej, na którą zabrał brzezińską dziatwę pan Rafał, właściciel pizzerni "Gucio", mieszcząsej sie w Świeciu przy ulicy Kościuszki. Zaskoczeniem dla młodych ludzi była możliwość bezpośredniego udziału w kulinarnych zmaganiach a następnie degustacja przygotowanych potraw. Z tego miejsca wychowawca klasy IV, Adam Manikowski, pragnie złożyć serdeczne podziękowania za możliwość przeżycia czegoś nowego oraz za wspaniałe przyjęcie właścicielowi jak również całej ekipie pizzerni.


   

 • WIGILIA SZKOLNA - 20 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnym kolędowaniu poprzedzonym klasowymi wigiliami. Klasa IV przygotowała jasełka dla wszystkich uczniów i ich rodziców, które przeplatane były zespołowym śpiewaniu kolęd.


   

 • GWIAZDKA SZKOLNA - Jak co roku, wspominając Święta Bożego Narodzenia, obchodziliśmy ogólnoszkolne spotkanie gwiazdkowe. 10 stycznia, od samego rana można było  wyczuć podniosły nastrój towarzyszący temu wydarzeniu. Korzystając ze sposobności uczestniczyli w zabawie tanecznej. Uczniowie bawiąc się oczekiwali na Świętego Mikołaja. Gdy długo oczekowany Gośc zawitał, to znalazł czas na rozmowę z każdym dzieckiem, obdarował prezentem a także pozował do fotografii. Pomocnikami Świętego zostały Panie z Rady Rodziców, które zadbały, aby każdy uczeń otrzymał tego dnia słodki i praktyczny upominek.


   

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 31 stycznia 2014 roku  uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej. Aby wstąpić w grono czytelników, pierwszoklasiści musieli przejść test. Sprawdzał on czy uczniowie znają bajki , wierszyki oraz czy wiedzą jak należy obchodzić się z książkami i jak należy zachowywać się w bibliotece. Następnie pierwszoklasiści  uroczyście ślubowali, że czytając książki, będą je szanować i dbać o nie, po czym każdy z nich został pasowany na przyjaciela i czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej doniosłej chwili mali czytelnicy dostali pamiątkowe Dyplomy oraz zakładki do książek.

  Fotogaleria!


   

 • BAL KARNAWAŁOWY I FERIE ZIMOWE - Uprzejmnie informujemy, że ferie zimowe rozpoczną się 3 lutego br. i trwać będą do 17 lutego br. Jak co roku zwracamy się z apelem o bezpieczne przeżycie tego czasu wolnego! Jednocześnie zawiadamiamy, że bieżący okres nauki zakończy się Balem Karnawałowym, na który zapraszamy wszystkich uczniów w piatek 31 stycznia br. w godzinach 1400 - 1600.


   

 •  NAJCENNIEJSZE PRZYRODNICZO TERENY NASZEGO WOJEWÓDZTWA - 24 lutego odbyło się w naszej szkole spotkania uczniów klas I - III z pracownikiem Kujawsko - Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, który zaprezentował "Najcenniejsze przyrodniczo tereny wojwództwa kujawsko - pomorskiego". Przedstawiono szerzej różnorodność gatunkową ptaków spotykanych w naszych lasach, ciekawostki z ich życia oraz odgłosy jakie wydają.


   

 • Zaproszenie na spotkanie z rodzicami - W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r., poz. 7) tzw. „ustawa rekrutacyjna” zapraszam rodziców dzieci, które we wrześniu 2014 r. zostaną przyjęte do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Spotkanie odbędzie się dnia 7 marca 2014 r. (piątek) w Szkole Podstawowej
  w Brzezinach o godz. 16.30.


   

 • I GMINNY KOKKURS LOGOPEDYCZNY „Mały Mistrz Poprawnej Wymowy” - Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy przypadającego 6 marca , tego dnia w Szkole Podstawowej w  Brzezinach odbył się I Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały Mistrz Poprawnej Wymowy”. Konkurs przygotowany został przez szkolnego logopedę, panią Magdalenę Warczak.

              W konkursie udział wzięło 24 uczniów, uczęszczających na zajęcia logopedyczne w Szkole Podstawowej we Wierzchach, SP w Łążku oraz SP w Brzezinach. Udział w nim brały dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Dzieci w obecności swoich kolegów i koleżanek z klas, nauczycieli i przybyłych rodziców recytowały wierszyki, rymowanki z trudnościami artykulacyjnymi. Dzieci prezentowały swoje sukcesy w terapii logopedycznej. Można było usłyszeć wierszyki Brzechwy, wierszyki o myszkach i żółwiach.

  Jury, w skład którego weszli: pani Ewa Bocian, pani Alina Siewert, pani Anna Massek oraz Magdalena Warczak, szkolny logopeda miało bardzo trudne zadanie, wybierając najlepszych uczniów. Dzieci pięknie przygotowały się do występu, były nawet piękne przebrania. Jury brało jednak pod uwagę nie tylko interpretację wiersza, ale też poprawność artykulacyjną wszystkich głosek i postępy, jakie poczyniły dzieci uczestnicząc w terapii logopedycznej.

  Wszystkie dzieci dostały piękne dyplomy, książeczki oraz zabawkę logopedyczną.

  Zebranych pożegnał Pan Dyrektor oraz Pani M. Warczak, zapewniając, że za rok odbędzie się drugi konkurs.

  Kategoria dzieci z oddziałów przedszkolnych :

  I miejsce: Bartosz Spychalski  (SP Łążek), Wiktoria Pawska (SP Brzeziny)

  II miejsce: Nicol Kruz  (SP Łążek), Julia Greszczeszyn (SP Brzeziny)

  III miejsce: Bartosz Karpus  (SP Łążek), Oliwia Gawlikowska (SP Brzeziny)

  Wyróżnienia: Wiktoria Kwaśniewska (SP Brzeziny), Miłosz Różyński  (SP Wierzchy), Wiktoria Karwasz (SP Wierzchy)

  Kategoria dzieci z klas I - II :

  I miejsce: Przemysław Kuzimski  (SP Brzeziny)

  II miejsce: Maciej Gaca  (SP Wierzchy)

  III miejsce: Filip Sokołowski (SP Brzeziny)

  Wyróżnienia: Kacper Warczak  (SP Brzeziny), Cezary Lewandrowski (SP Wierzchy), Agnieszka Bartnik  (SP Łążek)

  Kategoria dzieci z klasy III :

  I miejsce: Michał Nowak (SP Brzeziny)

  II miejsce: Anna Kubera (SP Brzeziny)


   

 • WYCIECZKA DO TORUNIA - 21 marca, dzieci oddziału przedszkolnego oraz klas I - III wybrały się na wycieczkę do Torunia. Główną atrakcją był spektakl lalkowy "Słowik" wystawiany w Teatrze "Baj Pomorski". Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Starówki. Posiłek w McDonald's zakończył wizytę w grodzie Kopernika i pierników.


   

 • POWITANIE WIOSNY - 21 marca 2014 roku uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej pod opieką nauczycieli uczestniczyli w corocznym obrzędzie powitania wiosny, którego nieodłącznym elementem jest topienie Marzanny - dawniej słowiańskiej bogini, współcześnie kukły - symbolizującej zimę i śmierć.

  Jego początki sięgają co najmniej XV wieku. Słowiańskie obrzędy topienia Marzanny są najstarszymi z zachowanych obrzędów wiosennych, prawdziwymi fenomenami w skali europejskiej. Zachowały się do dziś w niemal niezmienionej formie utraciwszy jednak pierwotny, magiczny charakter na rzecz wesołej zabawy. Najstarsza polska znana informacja o tym obrzędzie pochodzi z XV w. Z przekazu Jana Długosza, który napisał: „W Wielkiej Polsce i Szląsku siódmego dnia marca topią marzannę, ubrawszy jako niewiastę”.

  Dawniej topiono Marzannę - zwaną kiedyś m.in. śmierteczką - w czwartą niedzielę postu, dopiero w 2. połowie XX wieku ów zwyczaj zaczęto celebrować pierwszego dnia wiosny. Marzanna była ubraną w szmatki kukłą - koniecznie z symbolizującej plenność słomy.Teraz to, czy jest to słomiana kukła, nie ma już takiego znaczenia. Ta personifikacja śmierci i zimy dawniej ubierana była w strój druhny weselnej, teraz widzimy ją często w postaci starej, brzydkiej kobiety. Obrzęd miał spowodować odejście zimy, zakończenie okresu martwoty, uśpienia całej przyrody. Jednocześnie przyrodnicze wiosenne odrodzenie miało przynieść w nowym roku wegetacyjnym powodzenie w uprawie roślin i hodowli zwierząt.

  Wielobarwny pochód z trzema Marzannami wykonanymi przez uczniów poszczególnych klas wyruszył sprzed naszej szkoły w południe. Po półgodzinnym marszu dotarł nad Zalew Żurski. Tam słomiane kukły zostały podpalone i wrzucone do wody. Obrzędowi towarzyszyły okolicznościowe pieśni i formułki: "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno w wodę cię rzucamy, bo wiosnę witamy."

  W drodze powrotnej obserwowaliśmy obecne w przyrodzie oznaki nadchodzącej wiosny. W Żurze mieliśmy też okazję zobaczyć pięknego koguta bażanta. Nie zabrakło towarzyskich pogaduszek, okolicznościowych zdjęć.

  Po ponad dwóch godzinach wypoczęci, w wesołych nastrojach wróciliśmy do szkoły.


   

 • REKOLEKCJE WIELKIEGO POSTU - Tradycyjnie, przed Świętami Wielkiej Nocy dzieci i uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w dniach 24 - 26 marca br. Organizatorem "duchowych ćwiczeń" była parafia pw. Podwyższeni8a Krzyża Świętego w Osiu. Uczniowie mieli sposobność do udziału we Mszy świętej, nabożeństwie Drogi Krzyżowej, wysłuchania kazań pasyjnych nawiązujących do zerwania z grzechem oraz do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkim uczestnikom zapewniono możliwośc udziału, w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych oraz transport do kościoła parafialnego pod opieką wychowawców poszczególnych oddziałów.


   

 • ZAWODY NA ORIENTACJĘ - SZKOLENIE TEORETYCZNE - W dniach 24 i 25 marca br. zostało przeprowadzone podstawowe szkolenie InO, dla chętnych uczniów, w ramach działalności Bractwa Czarnej Wody z zakresu zawodów na orientację. W kursie wzieło udział 14 uczniów, a poprowadził je prezes BCzW - Józef Malinowski przy współpracy organizatora szkolenia - Adama Manikowskiego. Uczestnicy uczyli się orientacji w terenie, czytania mapy oraz posługiwania się kompasem. Zapoznali sie również z zasadami organizowania jak również uczestnictwa w tej formie aktywności wypoczynku i spędzania wolnego czasu.


   

 • BORY TUCHOLSKIE W OCZACH DZIECKA - Dnia 28 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pn. "Bory Tucholskie w oczach dziecka". Galę Uświetniły występy solistek z Młodzieżowego Studia Piosenki a także Zespół Pieśni i Tańca "Młodzi Borowiacy"W bieżącym roku napłyneło ponad 700 prac z 40 placówek. Z naszej szkoły swoje nagrody odebrali: Filip Sokołowski, Karol Kaczmarek, Melania Czarnowska i Marika Borys. Opiekunami laureatów były Małgorzata Piór i Monika Wojnerowicz - Bocian.


   

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY "CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA" - Prawie 351 tysięcy szóstoklasistów z całej Polski, w tym 11 uczniów Szkoły Podstawowej w Brzezinach, wzięło udział w sprawdzianie szóstoklasisty. Test kompetencji szkolnych rozpoczął się o godz. 9 i trwał 60 minut. Dla szóstoklasistów z różnymi dysfunkcjami czas trwania egzaminu był przedłużony o dodatkowe 30 minut.

   W naszej szkole do testu przystąpili wszyscy szóstoklasiści czyli: Mikołaj Błażejewski, Melania Czarnowska, Klaudia Depka, Karol Kaczmarek, Daniel Konieczka, Agata Kubera, Artur Malinowski, Edyta Pocałujko, Maciej Powierża, Aleksandra Renkiewicz, Magdalena Wojda. Do rozwiązania mieli test składający się z 20 zadań zamkniętych i 6 otwartych, za które mogli uzyskać maksymalnie 40 punktów. Większość pierwszych z wymienionych opierała się na tekście „Zaklęty dźwięk”. Poświęcony był postaci Aleksandra Grahama Bella i okolicznościom wynalezienia telefonu. Uczniowie mieli też zredagować ogłoszenie o zbiórce książek i zabawek przez samorząd szkolny oraz napisać opowiadanie „Co dwie głowy, to nie jedna”, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu. Większość zadań testowych związana była z matematyką oraz – w nieco mniejszym stopniu – językiem polskim. Zabrakło pytań sprawdzających wiedzę z innych przedmiotów np. przyrody, historii. To – prawdopodobnie – celowe zamierzenie, przygotowujące uczniów i nauczycieli do nowej formuły sprawdzianu, jaka obowiązywać będzie od przyszłego roku szkolnego. Wówczas dojdzie też język angielski.

  Uczniowie nasi ocenili sprawdzian jako raczej trudny, szczególnie z matematyki. Skarżyli się, podobnie jak ich rówieśnicy z innych szkół, na zbyt mało czasu na rozwiązanie zadań testowych. Wyniki osiągnięte przez szóstoklasistów będą znane w końcu maja 2014 roku.


   

 • PRELEKCJE DLA PRZEDSZKOLAKÓW - 11 kwietnia została przeprowadzona prelekcja dla uczniów naszej szkoły z cyklu "Mały Naukowiec", przez grupę animatorów z Fundacji Aleksandra Jabłońskiego. Program składał się z dwóch części. Pierwsza pokazowa zgromadziła całą społeczność uczniowską. W czasie jej trwania przeprowadzono doświadczenia, które pozwoliły zrozumieć czym jest ciśnienie, jak wykorzystać np. olej i wodę do doświadczeń, jak wytłumaczyć znikającą szklankę. Druga część skierowana była do dzieci przedszkolnych, które zostały obdarowane lupami. Zajecia prowadzili doktoranci Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.


   

 • KONKURS W LIPINKACH "JESTEM MŁODYM EKOLOGIEM" - 11 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Lipinkach odbył się XIV wojewódzki konkurs „Jestem Młodym Ekologiem”. Tematem przewodnim konkursu było 90-lecie Lasów Państwowych w Polsce.

      W konkursie wiedzowym wystartowały 34 zespoły ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Agata Lipkowska – kl. IV, Karol Kaczmarek – kl. VI, Artur Malinowski – kl. VI. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród w konkursie plastycznym i literackim. Wszyscy jednak z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie konkursu wiedzowego. Z niedowierzaniem i z wielką radością usłyszeliśmy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli IV miejsce, a tym samym otrzymali wyróżnienie.Agacie, Karolowi i Arturowi SERDECZNIE GRATULUJEMY. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, dotyczący lasów, historii powstania Lasów Państwowych, fauny i flory leśnej, pracy leśnika itp. Po wysiłku intelektualnym nastąpiła przerwa, w czasie której uczniowie udali się na ognisko. Wielką atrakcją dla zebranych było pieczenie kiełbasek. W tym czasie komisja dokonała sprawdzenia testów.

 •     Kolejną częścią spotkania była uroczystość w Domu Kultury w Lipinkach. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście. Byli to m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu p. Janusz Kaczmarek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa p. Artur Karetko, Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie p. Marek Sobczak, Dyrektor Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Powiatu Świeckiego p.Józef Gawrych, Wójt Gminy Warlubie p. Krzysztof Michalak, Przewodniczący Rady Gminy Warlubie p. Zygmunt Krzemień.

      Na wstępie zebrani obejrzeli inscenizację o tematyce ekologicznej przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lipinkach.


   

 • POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO - W dniu 14 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami, uczestniczyli w  pogadance z zakresu ratownictwa medycznego, połączonej z pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prelekcję i pokaz przeprowadzili przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu.

  Część pierwsza spotkania składała się z pogadanki, w trakcie której uczestnicy zostali zapoznani z takimi zagadnieniami jak:

  • ocena sytuacji w przypadku nagłego zdarzenia typu wypadek,

  • sposoby zabezpieczenia miejsca wypadku,

  • bezpieczeństwo własne i poszkodowanego.

  Drugą część spotkania stanowił pokaz, którym w sposób praktyczny zapoznano uczniów w jaki sposób:

  • ocenić świadomość poszkodowanego w wypadku,

  • sprawdzić drożność dróg oddechowych,

  • sprawdzić oddech u poszkodowanego,

  • wezwać służby ratunkowe,

  • prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową,

  • ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej,

  • zabezpieczyć poszkodowanego,

  • przekazać poszkodowanego służbom ratowniczym.

  Pokaz zakończono ćwiczeniami z zakresu resuscytacji krążeniowo - oddechowej i prawidłowego postępowania podczas układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem uczestników oraz było ciekawą formą przekazania wiedzy i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

  Serdecznie dziękujemy panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu za przeprowadzenie ciekawego pokazu.


   

 • PRELEKCJA O ZESPOLE PARKÓW CEŁMIŃSKIEGO I NADWIŚLAŃSKIEGO - 25 kwietnia 2014 roku, w ramach obchodów Dni Ziemi, gościliśmy przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Główną prelegentką była pani Ewelina Góra, która przeprowadziła dwie interesujące prelekcje połączone z pokazem przeźroczy.

  Pierwsza z prelekcji, przeznaczona dla wychowanków oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I- III, poświęcona była florze i faunie ZPK Ch i N. Druga, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VI prezentowała walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Zespołu Parków.

   

  Pod względem administracyjnym Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego położony jest na terenie 4 powiatów i 16 gmin. Szczególne walory przyrodnicze, duże zróżnicowanie rzeźby terenu, gleb, klimatu oraz wód znajduje swoje odzwierciedlenie w bogactwie flory i fauny. Na terenie Zespołu Parków istnieje 14 rezerwatów przyrody, występuje wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt, które chronione są w ramach projektów czynnej ochrony gatunków zagrożonych. W granicach Parku znajduje się 97 pomników przyrody ożywionej (pojedyncze drzewa i ich zgrupowania) oraz 4 obiekty przyrody nieożywionej (jaskinia, głaz narzutowy i dwa źródła). Wzbogaceniem walorów przyrodniczych są cenne obiekty historyczne Chełmna, Świecia i Nowego. Ochronie podlega prawo i lewobrzeżna część Wisły na odcinku od Bydgoszczy do miejscowości Nowe. Obszar o długości prawie 100 km i powierzchni ponad 60 tys. ha jest jednym z większych kompleksów przyrodniczych prawnie chronionych w województwie kujawsko-pomorskim.

  Uczniowie z zaciekawieniem przysłuchiwali się prelekcji i oglądali interesujące przeźrocza ukazujące rzadkie gatunki fauny i flory tego terenu. Szczególne ich zainteresowanie wzbudziła Dolina Dolnej Wisły, zabytkowa chata pomennonicka w Chrystkowie, a także tradycje sadownicze, pszczelarskie i kulinarne popularyzowane przez Park jak i Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły. Nie zabrakło pytań tak ze strony prelegentki jak i uczestniczących w prelekcji uczniów. Żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

  Zachęceni prelekcją postanowiliśmy odwiedzić w niedalekiej przyszłości Zespół Parków w ramach wycieczki edukacyjno-przyrodniczej, by poznać piękno krajobrazu Doliny Dolnej Wisły.


   

 • II GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY - 23 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Wierzchach odbył się II Gminny Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

   

  I zespół (uczennice klasy IV)

 • Agata Lipkowska

 • Emilia Kuzimska

 • Zuzanna Sowińska

   

 • II zespół (uczniowie klasy VI)

 • Melania Czarnowska

 • Karol Kaczmarek

 • Artur Malinowski

 •  

  W konkursie wzięło udział osiem drużyn z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Wierzchach, Szkoła Podstawowa w Zielonce, Zespół Szkół w Osiu i Szkoła Podstawowa w Brzezinach. W trakcie spotkania uczniowie uczestniczyli w quizie (rywalizacja na wesoło), wysłuchali prelekcji pracownika Nadleśnictwa Trzebciny p. Katarzyny Kasprzyk oraz rozwiązali test z zakresu wiedzy ekologicznej. Następnie uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na obiad, po którym obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów SP Wierzchy. Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wiedzowego. Z niedowierzaniem usłyszeliśmy, że szóstoklasiści z naszej szkoły pokonali pozostałych uczestników konkursu i zajęli

  I miejsce. Melanii, Arturowi i Karolowi serdecznie gratulujemy!


   

 • DZIEŃ MATKI - Dnia 26 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 zaprosiły na nią swoje ukochane mamy.

  Punktualnie o 14.00 dyrektor szkoły powitał zebrane panie. W imieniu grona pedagogicznego i własnym złożył serdeczne życzenia oraz zaprosił mamy do wysłuchania programu artystycznego przygotowanego na tę szczególną okazję. Najpierw swój repertuar zaprezentowały dzieci przedszkolne. Potem kolejno uczniowie z pozostałych klas. Po przedstawieniu dzieci składały mamom życzenia, wręczały bukiety kwiatów i drobne własnoręcznie wykonane upominki.

  Recytowane wiersze, śpiewane piosenki i odegrane scenki wywołały jak zwykle wiele emocji. Na twarzach matek pojawiały się uśmiech, radość, a w oczach duma i łzy wzruszenia. Po części artystycznej mamy spotkały się przy tradycyjnej kawie. Dla małych artystów nie zabrakło słodkości i smakołyków.

  Program artystyczny, dekoracje i wystrój sal przygotowały:

 • Odział przedszkolny – Maria Wołoszuk,

 • Klasa 1 – Małgorzata Szulta,

 • klasa 2 – Małgorzata Piór,

 • klasa 3 – Ewa Bocian.


   

 • DZIEŃ DZIECKA W OŚRODKU EDUKACJI LEŚNEJ „DĄBRÓWKA” - 30 maja 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, uczestniczyły w wycieczce do Nadleśnictwa Dąbrowa (gm. Jeżewo). W znajdującym się tam Ośrodku Edukacji Leśnej „Dąbrówka”, uczniowie naszej szkoły obejrzeli  film o zagrożeniu pożarowym w lesie, który budził zainteresowanie i wiele emocji. Następnie dzieci utrwalały wiedzę przyrodniczą, korzystając z przygotowanych gier i zabaw edukacyjnych.

 •     Spacer po ścieżce dydaktycznej był kolejnym punktem programu naszego wyjazdu. Pogoda zachęcała do podziwiania uroków przyrody. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dokonanymi podczas obserwacji. Po spacerze, pod specjalna wiatą, czekało na nas już rozpalone ognisko, przy którym każdy uczestnik wycieczki mógł sobie upiec kiełbaskę. Humory wszystkim dopisywały. Po skończonym posiłku dzieci wykorzystywały czas na zabawę w tzw. zielonych kącikach gier. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał książkę albumową o przyrodzie i słodycze.


   

 • SZKOLNE OBCHODY DNIA DZIECKA W KLASACH IV – VI - W piątek, 30 maja, odbyły się w naszej placówce szkolne obchody Międzynarodowego Dnia dziecka. Tego dnia, po przybyciu do szkoły, dzieci wraz ze swymi wychowawcami, spacerem udali się do Żura. Zadowoleni uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej bawili się na terenie pola biwakowego w Żurze. Na miejscu rozegrane zostały mecze w piłkę nożną oraz w siatkówkę plażową. Do dyspozycji uczniowie mieli jeszcze badmintona oraz ringo. Wielu wychowanków umilało sobie czas rozmowami bądź też grą w gry stolikowe. Przez cały czas zabawę umilała muzyka, która nastrajała do tańca i wesołych zabaw w jej rytmie. Każdy w uczestników został poczęstowany słodyczami i ciastem. W ramach śniadania uczniowie piekli kiełbaski nad ogniskiem. Po wspólnie spędzonym na zabawach czasie udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

              Szczególne podziękowanie składamy sołectwu Wałkowiska, na ręce Państwa Powierża, za udostępnienie terenu oraz za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci.

              Opiekę pełnili, uczestniczyli w zabawach i zorganizowali wyjście nauczyciele: Renata Kołodziejczak, Mariusz Chudecki oraz czyniący powyższy wpis Adam Manikowski.


   

 • FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA „Bądźmy razem” - Od wielu lat uczniowie nasze szkoły uczestniczą w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”. Podobnie było i w tym roku. Dnia 31 maja, 40 osobowa grupa udała się na kolejne już spotkanie. Organizatorem tego szlachetnego przedsięwzięcia jest Caritas Diecezji Toruńskiej. W tym dniu około 18 000 dzieci korzystało nieodpłatnie z ponad 350 atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, trampoliny, ściany wspinaczkowe, konkursy z nagrodami, interesujące pokazy na scenie, niespodzianki na stoiskach służb mundurowych, rozmaite dyscypliny sportowe, wyżywienie, łakocie, ekologiczne stanowiska plastyczne i wiele innych. Zabawę rozpoczęliśmy ułożeniem Serca dla Mamy. Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs „Razem z Naturą”, wręczając zwycięzcom aparaty fotograficzne. „Biedronka” jako Partner Strategiczny podarowała dzieciom 13 500 paczek i piłek. Impreza odbyła się na terenie Aerokluby Pomorskiego.

           Program artystyczny ubogacili: orkiestr Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu, zespół WJPM Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej, zespół rodzinnemu Skica, studenci Bursy Akademickiej Caritas Diecezji Toruńskiej, grupa taneczna RYTM-X, cyrk Cool-Kids z WOAK-u, schola Promyki Maryi i Zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

           Opiekę podczas podróży i podczas trwania Festynu sprawowali: Ewa Bocian, Bogusław Wiśniewski oraz czyniący wpis organizator wyjazdu Adam Manikowski.


   

 • BIWAK KLASY VI - W dniach 6 i 7 czerwca 2014 roku uczniowie klasy szóstej wypoczywali na polu biwakowym  w Żurze nad Zalewem Żurskim na rekreacyjnym biwaku. Stanowił on dla uczniów i wychowawcy ostatnią już okazję do wspólnego wypoczynku w takim składzie osobowym.

  Dwudniowy pobyt obfitował w szereg atrakcji sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi. Tuż po rozbiciu namiotów i krótkim spotkaniu organizacyjnym wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę do Grzybka. Tam, na stateczku spacerowym przycumowanym przy przystani, oczekiwał na nas pan Krzysztof Skwirowski z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Wspólnie wypłynęliśmy w dwugodzinny  rejs po Zalewie Żurskim. W trakcie tego rejsu podziwialiśmy piękno bogactwa przyrodniczego i krajobrazowego Zalewu. Nie zabrakło też okazji do wykonania pamiątkowych zdjęć. Po powrocie do Żura i krótkim wypoczynku gry i zabawy. Po kolacji kolejna porcja zabaw i gier. Następnie wieczorne ognisko połączone z pieczeniem i degustacją smacznych kiełbasek. Potem trochę zabaw sprawnościowych i długie rozmowy w namiotach przed snem. I niezwykły dwugodzinny  ptasi koncert o wschodzie słońca.

  Pełen atrakcji był także kolejny dzień na biwaku. Mieliśmy bowiem okazję uczestniczyć w strażackim festynie rekreacyjnym. Uczniowie między innymi sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej i łuków sportowych, a także  wspinaczkowe. Niezapomniane wrażenie sprawiły przejażdżki szybkimi łodziami motorowymi po Zalewie Żurskim, zabawy na trampolinie pływającej tuż przy brzegu Zalewu czy na pneumatycznych zjeżdżalniach. Sporo radości dostarczyła kąpiel w Zalewie Żurskim pod czujnym okiem ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  Wszyscy uczestnicy biwaku – uczniowie i wychowawca serdecznie dziękują Państwu Karolinie i Włodzimierzowi Powierża za okazaną pomoc w organizacji wypoczynku i życzliwość. Smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane dla nas przez Panią Karolinę i Pana Włodka stanowiły dodatkową – tym razem kulinarną atrakcję. Osobne podziękowania kierujemy pod adresem córki Państwa Powierża – Jagody, za zapewnienie nam bezpieczeństwa podczas rekreacyjnych wodnych zabaw i kąpieli.


   

 • BIWAK KLASY CZWARTEJ - W dniach 12 – 14 czerwca 2014 roku uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w biwaku zorganizowanym na zakończenie nauki. Zawiązanie nastąpiło o godzinie 16 w Ośrodku Wypoczynkowym „La Quattro Stragioni” w Tleniu. Po zakwaterowaniu wyruszyliśmy na wycieczkę zapoznawczą z terenem. Wieczór przyniósł kolejne atrakcje - po kolacji bawiliśmy się w podchody. Było to zadanie dosyć trudne z uwagi na nieznany teren oraz zapadający zmrok. Po zabawie przyszedł czas na tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek, a następnie zasłużony odpoczynek. Kolejny dzień powitał nas pochmurnym niebem, z którego przelotnie padał deszcz. Ta drobna przeciwność pogodowa nie zakłóciła naszego porządku dnia i całe przedpołudnie spędziliśmy na wspólnych zabawach oraz na wycieczce po okolicy. Udaliśmy się do stanicy PTTK w Tleniu gdzie oczekiwał na nas pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego i zaprosił na rejs statkiem po najciekawszych zakątkach Zalewu Żurskiego. Dla wielu była to pierwsza w życiu możliwość zobaczenia zakątków zalewu z wody. W drodze powrotnej zaskoczyła nad mała ulewa, która tylko dodała uroku naszej wyprawie. Po pysznym obiedzie, przygotowanym przez nasze mamy, które opiekowały się nami na biwaku, udaliśmy się do. Wieczór spędziliśmy wspólnie siedząc przy ognisku rozmawiając i piekąc kiełbaski. Nie zabrakło również zabaw towarzyskich i gier sportowych. Dzień zakończyliśmy tradycyjną „zieloną nocą”. Kolejny dzień, w odróżnieniu od poprzedniego powitał nas przyjemnym słońcem. Taka pogoda sprzyjała wypoczynkowi nad malowniczym jeziorem Mukrz, gdzie udaliśmy się przed południem. Na plaży strzeżonej mieliśmy możliwość zapoznania się z zasadami korzystania z kajaków. Krótką lekcję instruktarzową poprowadził nasz wychowawca, który następnie przełożył teorię w praktykę i mogliśmy pod bacznym okiem, a także przy wsparciu ich ramion popływać kajakami. Popołudnie to czas na porządki, ostatni wspólny, biwakowy posiłek i pożegnanie. Ten biwak klasowy na pewno nas jeszcze bardziej zintegrował, pokazał, że jesteśmy fajną i zgraną klasą. Pokazał nam również, że czas wolny można spędzać na wiele różnych sposobów. Zobaczyliśmy, że można przejść przez życie inaczej – bardziej ciekawie i radośniej. Wielka to zasługa tych, co się podczas tych kilku dni nami opiekowali: pani Agnieszki Pocałujko, pani Patrycji Szymańskiej, pani Lucyny Klonowskiej i pani Justyny Kaczmarek. Całość zorganizował i przeprowadził, przy pomocy wymienionych osób, jeszcze wychowawca klasy czwartej – Adam Manikowski.


   

 • WYCIECZKA DO GRUDZIĄDZA - 11 czerwca 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 wraz ze swymi wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Grudziądza. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie w kinie Helios filmu animowanego w 3D pt. „Czarnoksiężnik z Oz – Powrót Dorotki”. Ekranizacja przygód tytułowej bohaterki, która musi ratować przyjaciół i Szmaragdowy Gród, wzbudziła wśród dzieci zachwyt i wiele emocji.

     Następnie udaliśmy się do Muzeum im. ks. dr. Władysława  Łęgi, gdzie w jednym z zabytkowych spichlerzy, dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych. Dzieci z oddziału „0” i  klasy I, brały udział w zajęciach pt. „ Historia porcelany”, podczas których uczyły się odróżnić rodzaje ceramiki, historię i technologię wytwarzania. Następnie  malowały specjalnymi farbami przyniesione okazy.

     W tym samym czasie, druga połowa wycieczkowiczów – uczniowie z kl. 2 i  kl. 3, uczestniczyła w lekcji pt. „ Skąd wziął się papier?”. Podczas zajęć dzieci poznały historię i tajemnicę wytwarzania papieru, a następnie samodzielnie czerpały papier, który potem pięknie przyozdabiały.

     Ostatnim punktem naszego wyjazdu był posiłek w Mc Donald’s. Posileni i w dobrych humorach wracaliśmy do szkoły, gdzie na dzieci czekali już rodzice.


   

 • KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - Jak co roku, fani języka angielskiego, zdolni uczniowie naszej Szkoły miały okazję wziąć udział w X Edycji szkolnego Konkursu języka angielskiego, który odbył się 14.05 2014 roku.

    Celem Konkursu było rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych.

    W Konkursie brały udział dzieci klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Brzezinach – łącznie 30 osób, przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego mgr Walentynę Ilczuk i mgr Małgorzatę Szulta.

    Według liczby zdobytych punktów wyniki Konkursu były następujące:

  I miejsce : Sowińska Zuzanna – kl.4, Chmara Wiktoria – kl.5, Malinowski Artur – kl.6;

  II miejsce : Lipkowska Agata – kl.4, Wiśniewska Roksana  – kl.5, Renkiewicz Aleksandra  – kl.6;

  II miejsce: Urbański Adrian – kl.4, Kaczmarek Karol – kl.6

  Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora SP Brzeziny oraz wydawnictwo Macmillan.

  Gratulujemy!


   

 •  

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Brzeziny 40a
  86-150 Osie

  Dyrektor Szkoły: mgr Adam Manikowski

  tel. 604 978 651
 • 52 33 29 602
  604 978 651

Galeria zdjęć