Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Nietypowa lekcja języka polskiego.

  24.01.2018

     Lekcje w szkole nie muszą, a wręcz nie powinny być nudne i schematyczne. Czasami warto wsłuchać się w głos młodego pokolenia i niejako powierzyć im pewne zadania, by mogli wykazać się inicjatywą. Taki nietypowy przebieg miała lekcja języka polskiego dnia 24 stycznia w klasie piątej. Dzień wcześniej uczniowie zostali poproszeni, by przygotowali plan do inscenizacji fragmetnu mitu o Demeter i Korze. Młodzież postanowiła jednak zrobić nieco więcej. Ku ogromnemu zaskoczeniu i radości polonistki, przygotowali stroje i rekwizyty oraz opracowali tekst  do zagrania. Efekt przerósł oczekiwania. Uczniowie wykazali się sporą pomysłowością i chęcią pracy. Podział zadań był następujący:

  Zuzanna Andrzejewska i Alicja Renkiewicz – reżyseria

  Paulina Hermann i Nataniel Greszczeszyn – scenografia i rekwizyty

  Obsada aktorska:

  Demeter – Wiktoria Greszczeszyn, którą pod nieobecność zastąpiła Paulina Hermann

  Kora- Oliwia Klonowska

  Zeus – Kacper Warczak

  Hades – Michał Chmara

  Helios – Przemysław Kuzimski

   

  Zapraszamy do fotorelacji !

 • Bal karnawałowy

  25.01.2018

          W czwartkowe popołudnie, 25 stycznia, odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy. W tym dniu hol zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, żołnierzy i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił DJ, były uczeń naszej szkoły Błażej Kwaśniewski. W trakcie zabawy jury wybrane spośród przybyłych rodziców wyłoniło sześcioro dzieci. Otrzymały one nagrody za najładniejsze przebranie. Upominki czekały jednak na wszystkich uczestników balu. Nagrody i upominki ufundowali państwo Ewelina i Mariusz Kwaśniewscy. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały  młodych tancerzy. Podczas krótkich przerw na wszystkich uczestników balu czekał słodki poczęstunek. Po trzygodzinnej zabawie wszyscy opuszczali szkołę w doskonałych humorach.

      Bal zorganizowali: p. Ewa Bocian i p.Krzysztof  Konieczka.

 • Podziękowanie

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne
  oraz  społeczność uczniowska
  Szkoły Podstawowej w Brzezinach
  składają serdeczne podziękowania

   DJ – Błażejowi Kwaśniewskiemu

   za poprowadzenie i uświetnienie balu przebierańców

  oraz

  Państwu Ewelinie i Mariuszowi Kwaśniewskim
  za współudział w organizację imprezy.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   

  „Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka.”

   

   

   

   

                     Dnia 23 stycznia 2018r. o godz. 15.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

                     Zebranych gości powitał dyrektor, pan Adam Manikowski. Złożył życzenia i zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania. Część artystyczną rozpoczął występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaprezentowały gościom inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Rzepka” oraz zaśpiewały piosenkę. Kolejno, życzenia, w formie wierszyków, rymowanek i piosenek, złożyli uczniowie z klasy 2 i 3. Wspólne odśpiewanie przez dzieci „Sto lat” zakończyło część artystyczną..

           W tym miejscu uroczystości, pani Mariola Antoszewska-Sołtys Brzezin, również złożyła  życzenia  przybyłym gościom oraz zaprosiła wszystkich  na poczęstunek.

           Uroczystość została przygotowana i przeprowadzona przez SP w Brzezinach oraz Sołectwo Brzeziny.

 • PLAN SPOTKAŃ Z RODZICAMI

  W związku z zakończeniem I semestru nauki roku szkolnego 2017 / 2018 zapraszamy wszyskich rodziców naszych uczniów na cykliczne spotkanie w ramach wywiadówki okresowej. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań:

  0 - wtorek 30 stycznia 2018 - 1245 - 1500

  II - wtorek 30 stycznia 2018 - 1500

  III - wtorek 30 stycznia 2018 - 1530

  V - środa 31 stycznia 2018 - 1600

  IV - środa 31 stycznia 2018 - 1600

  IV - środa 31 stycznia 2018 - 1630

  Serdecznie zapraszamy!!!

 • Podziękowania

  Dyrektor szkoły składa serdeczne wyrazy podziękowania Rodzicom, którzy pomimo niepogody poświęcili swój czas, aby pracować przy uprzątnięciu wycietych drzew na terenie szkoły w dniu 28.12.2017r.:

  • Państwu Magdalenie i Robetrowi Leśniak
  • Państwu Annie i Markowi Renkiewicz
  • Państwu Agnieszce i Marcinowi Kuzimskim
  • Pani Katarzynie Rozczyniała
  • Pani Sylwii Sokołowskaiej
  • Pani Kamili Greszczeszyn
  • Pan Piotrowi Mońka
  • Pani Ewie Działdowskiej
  • Michałowi Manikowskiemu

   

  Dziękujemy !!!

   

 • Dokarmiamy ptaki

  Uczniowie naszej szkoły chętnie pomagają mieszkańcom pobliskich pól i lasów. W ostatnim czasie udali się, by wspomóc skrzydlatych przyjaciół. Zima w tym roku jest łagodna, aczkolwiek - w dzień wyjścia śniegu nie brakowało i można napisać, że dzieci zdążyły z pomocą w ostatniej chwili. Po zawieszeniu na drzewach przygotowanej karmy, uczniowie nie omieszkali skorzystać z okazji do zabawy na śniegu.

 • "Calineczka"

   

      12 stycznia 2018r. - po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Przedszkola Publicznego w Osiu, gdzie wspólnie z oskimi przedszkolakami obejrzały inscenizację baśni H.Ch.Andersena pt. „Calineczka”. W trakcie przedstawienia dzieci zostały przeniesione w świat wypełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznała na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, która przeniosła ją w zaczarowany świat krainy Elfów. Uczniowie brali aktywny udział w przedstawieniu, ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy potrzebującym i wdzięczności. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

   

  Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia. 

 • Szkolny Konkurs Przyrodniczy

  09.01.2018

     9 stycznia 2018r. w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs przyrodniczy dla wszystkich uczniów i dzieci oddziału przedszkolnego.

     W konkursie wzięło udział łącznie 16 dzieci z „zerówki” oraz klas II, III i VI.

  ·        Oddział przedszkolny – konkurs plastyczny „Las i jego mieszkańcy”

  ·        Klasy II-III – konkurs plastyczny  „Las i jego mieszkańcy” i test wiedzy z ww. zakresu

  ·        Klasy VI – konkurs plastyczny  „Cztery  pory roku w lesie” i test wiedzy z ww. zakresu

  Wyniki konkursu:

  Oddział przedszkolny:

  1m. – Maja Antoszewska

  2m. – Patryk Leśniak

  3m. – Damian Rozczyniała

   

  Klasy II-III:

  1m. – Adrianna Rozczyniała (kl.III)

  2m. – Amelia Wiśniewska (kl.III)

  3m. – Piotr Wiśniewski (kl.II)

  4m. – Marcel Mews (kl.II)

   

  Klasa VI:

  1m. – Wiktoria Hermann

  2m. – Patrycja Jędrzejewka

  3m. – Natalia Leszczyńska

  4m. – Michał Nowak

   

      Nagrody zostały ufundowane przez Wdecki Park Krajobrazowy. Nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Ewa Bocian.

 • Teatrzyk "Śpiąca Królewna"

  Dzieci z oddziału przedszkolnego były na teatrzyku "Śpiąca Królewna".

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

  mamy przyjemność

  złożyć Wszystkim Państwu życzenia:

  spokojnych, śnieżnych, niezwykle rodzinnych i radosnych najbliższych dni

  Znalezione obrazy dla zapytania christmas tree clipart oraz wszelkiej pomyślności

  w Nowym 2018 Roku

   

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne

  Pracownicy Administracji i Obsługi

  oraz Społeczność Uczniowska

  Szkoły Podstawowej w Brzezinach

 • Wigilia Szkolna

  20.12.2017

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy piątek, którzy pod kierunkiem Pana Adama Manikowskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe pod tytułem „Jeden zero dla nieba”. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem oczekiwano narodzenia Dzieciątka Bożego. Dzieci wcieliły się w aniołów i diabłów, którzy odegrali walkę między niebem a piekłem. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt oraz przepiękne dekorację, przygotowane przez Panią Ewę Bocian, Panią Małgorzatę  Szultę, Panią Ewę Działdowską oraz Panią Lucynę Lidzbarską.  Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice.  Po Jasełkach przed zebranymi wystąpił „Chorus Osensis” z Osia, którzy stworzyli wyjątkowy nastrój śpiewając piękne, polskie kolędy.

  Po występie chóru głos zabrał pan dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem, a następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, gdzie czekał słodki poczęstunek.

 • Spotkanie wigilijne dla seniorów

  17.12.2017

  17 grudnia po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyło się spotkanie opłatkowe
  dla starszych, często samotnych mieszkańców naszej miejscowości. Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło władz samorządowych – wójta Gminy Osie Michała Grabskiego, sołtysów sołectw: Brzeziny, Jaszcz, Żur-Wałkowiska i emerytowanych pracowników szkoły. Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Adam Manikowski. Główną atrakcją był spektakl przygotowany przez uczniów klasy piątej. Uczniowie pod kierunkiem Pana Adama Manikowskiego wystawili sztukę „Jeden zero dla nieba”. Zrobili to w bardzo niekonwencjonalny sposób – przedstawili moment przed narodzinami Jezusa jako walkę między niebem a piekłem. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odegrali swoje role. Towarzyszyła im nastrojowa muzyka i piękna scenografia przygotowana przez Panią Ewę Bocian, Panią Małgorzatę  Szultę, Panią Ewę Działdowską oraz Panią Lucynę Lidzbarską. Wspólne łamanie opłatkiem i wiele dobrych życzeń popłynęło z serca do serca zanim zebrani zasiedli do wigilijnego posiłku. Pięknie ubrane stoły, słodki poczęstunek i upominki w postaci bombek – tak wiele trudu włożyli nauczyciele i rodzice, by ten wieczór był naprawdę wyjątkowy.

  Przy wspólnym stole nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania. Dodatkowo można było zakupić ozdoby świąteczne przygotowane przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

    Zapraszamy do obejrzenia fotografii upamiętniających te chwile.

 • Podziękowanie

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne
  oraz  uczniowie 
  Szkoły Podstawowej w Brzezinach
  składają serdeczne podziękowania

   Pani  Katarzynie Tylus 
  za przygotowanie paczek mikołajkowych. 

 • Jarmark Świąteczny w Tleniu

  09.12.2017

  W dniu 9 grudnia w godzinach 15-19 w Tleniu odbył się Jarmark Świąteczny, podczas którego można było kupić m.in. przepiękne, ręcznie robione ozdoby świąteczne. Nasza szkoła również brała czynny udział podczas tego wydarzenia. Ozdoby wykonane przez rodziców i nauczycieli SP Brzeziny można było zakupić na stoisku podczas Jarmarku. Ozdoby zostały wykonane m.in. w czasie warsztatów , które miały miejsce 21-22 listopada.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom i nauczycielom, a w szczególności tym rodzicom, którzy poświęcili swój czas i sprzedawali ozdoby na Jarmarku. Dziękujemy Państwu Greszczeszyn, Pani Sokołowskiej, Pani Leśniak, Pani Makowskiej , Pani Renkiewicz. Pieniążki za zakup ozdób zostały przeznaczone na konto Rady Rodziców SP Brzeziny. 

 • Podziękowanie

  07.12.2017

  Podziękowanie dla Pana Henryka Porożyńskiego

  - opiekuna Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Osiu- za zorganizowanie  dla uczniów klasy VI naszej szkoły na IX edycję akcji charytatywnej "Bezpiecznie z Mikołajem", która odbyła się 7 grudnia 2017 roku w Bydgoszczy. 

 • Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem

  07.12.2017

                7 grudnia 2017roku uczniowie klasy szóstej pod opieką wychowawcy p. Hanny Fryszka uczestniczyli w IX edycji akcji  pt. „Bezpieczeństwo ze św.  Mikołajem”, która została zorganizowana przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Udział w niej zapewniło nam Szkolne Koło Caritas w Osiu kierowane przez p. Henryka Porożyńskiego.

              Ideą przedsięwzięcia jest aktywizacja dzieci oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Imprezę w bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” poprowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, zapewniając ciekawy program artystyczny. Nie zabrakło m.in. przedstawienia, które miało charakter profilaktyczny. Omówione zostały w nim zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, kontaktem z osobami obcymi, bezpieczeństwem na drodze oraz handlem ludźmi. Zapewniono wszystkim uczestnikom dużo dobrej zabawy i upominków, tego wszystkiego, co w okresie świąt i spotkania ze św. Mikołajem, a potem z Bożą Dzieciną jest potrzebne i napełnia nas nadzieją oraz radością. Każdy z obecnych miał okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia zarówno z Mikołajem jak i maskotkami Policji i Caritas. Po programie artystycznym wszyscy ruszyli do tańca rytm różnych melodii. Bardzo zadowoleni, w dobrych nastrojach oraz pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domu.

 • Mikołajki

  06.12.2017

  W środę 6 grudnia 2017 r. już od samego rana w klasach panowała świąteczna atmosfera przepełniona radosnym oczekiwaniem na Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, Mikołaj nie zawiódł dzieci i dzięki inicjatywie Rady Rodziców SP Brzeziny, zjawił się w progach szkoły z dwoma pomocnikami i workiem łakoci, które podarował każdemu dziecku. Zgodnie z tradycją na Mikołaja też czekała niespodzianka- wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci. Uczniowie przyrzekli „być zawsze grzecznymi, dobrymi i pilnymi..". Zachęcony występami i obietnicami dzieci, Święty Mikołaj obiecał, że na pewno za rok znów nas odwiedzi.

 • „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

  04.12.2017

   Samorząd Uczniowski SP Brzeziny zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji charytatywnej pt. „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Celem akcji jest zbiórka darów, które później zostaną przekazane organizacji Caritas. Zbieramy:

  • ·      długoterminowe artykuły spożywcze
  • ·      artykuły chemiczne
  • ·      słodycze
  • ·      zabawki (nowe lub z minimalnymi śladami użytkowania)

   

   

  Zbiórka darów trwa do 15.12.2017 r.

    

   

 • SZKOLNE ANDRZEJKI

   Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb.

   

            Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się,

  aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

   Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię , pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji.

   

           I tak oto w naszej szkole dnia 27.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Od godziny 14:00 do 16:00 bawiły się dzieci z przedszkola oraz uczniowie  z klas  I -VI.   Główną atrakcją wieczoru były wróżby andrzejkowe przeprowadzone przez uczennice klasy VI: Klaudię Klonowską, Agatę Lipkowską, Amelię Grzywacz, Ulę Smyk, Oliwię Borys. Wróżkom pomagały Emilia Kuzimska i Oliwia Pocałujko. Każdy uczestnik zabawy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z  talerzyków, ulubionych liczb i kolorów. Można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?....

  O oprawę muzyczną zabawy zadbał Błażej Kwaśniewski, uczeń 3 klasy Gimnazjum w Osiu. Profesjonalny sprzęt elektroniczny,ciekawa muzyka, kolorowe światła uatrakcyjniły ten andrzejkowy wieczór.  Wszyscy świetnie  bawili się  przy rytmach  disco polo i muzyki pop. Cały wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

            Czekamy już na kolejne Andrzejki i wróżby.

  ..

   

  Zabawę andrzejkową przygotowały: Monika Wojnerowicz-Bocian i Małgorzata Szulta.

  .

   

   

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Brzeziny 40a
  86-150 Osie

  Dyrektor Szkoły: mgr Adam Manikowski

  tel. 604 978 651
 • 52 33 29 602
  604 978 651

Galeria zdjęć