Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • FESTYN POKOLEŃ

  27.05.2018

  Zapraszamy na

  FESTYN POKOLEŃ,

  który odbędzie sie 27 maja 2018r. w godzinach 12:00 - 18:00.

  W programie:

  • konkursy dla dzieci i dorosłych,
  • zmagania sportowe,
  • pokazy aerobiku,
  • przejażdżki wozem strażackim,
  • dmuchane zjeżdżalnie,
  • zamek do skakania,
  • zamek z piłeczkami,
  • wystawy Nadleśnictwa Osie i Wdeckiego Parku Krajobrazowego,
  • gastronomia, która zapewni Koło Gospodyń Wiejskich.

   

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Organizatorzy:

  • Sołtys Mariola Antoszewska
  • Sołtys Irena Kozłowska
  • Sołtys Włodzimierz Powierża
  • Dyrektor SP Brzeziny i Grono Pedagogiczne

   

 • Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały Mistrz poprawnej wymowy”

  15.05.2018

  15 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały mistrz poprawnej wymowy”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów z klas I-IV uczęszczających na terapię logopedyczną.

  Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o terapii logopedycznej, troska o poprawność językową wśród dzieci, wspieranie językowej i plastycznej twórczości u dzieci z trudnościami w mówieniu oraz podniesienie samooceny dzieci z wadami wymowy. Zadaniem konkursowym była recytacja wiersza z trudnościami artykulacyjnymi oraz wykonanie ilustracji do niego.

  W konkursie oprócz dzieci z naszej szkoły, udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wierzchach. Łącznie w konkursie brało udział 27 dzieci.

  Jury w składzie: Małgorzata Piór oraz Monika Bocian, miała nie lada wyzwanie
  z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych naradach wyłoniono następujące miejsca:

  • Kategoria: dzieci z oddziału przedszkolnego

  I miejsce: Paulina Karpus (SP Wierzchy)

  II miejsce: Lena Miler (SP Wierzchy)

  III miejsce: Dawid Karczewski (SP Brzeziny)

  • Klasy I – II

  I miejsce: Anna Gwizdała (SP Wierzchy)

  II miejsce: Bartosz Wiśniewski (SP Wierzchy)

  III miejsce: Kamil Kozłowski (SP Wierzchy)

  • Klasy III – IV

  I miejsce: Wiktor Gołębiewski (SP Wierzchy)

  II miejsce: Natalia Kuzimska (SP Brzeziny)

  III miejsce: Wiktoria Pawska (SP Brzeziny)

  Wszyscy występujący zostali nagrodzenie gromkimi brawami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz wspaniale nagrody, pozostałe osoby również otrzymały dyplom za udział oraz drobny upominek.  Po recytacji wszyscy występujący zostali zaproszenie na słodki poczęstunek.

  Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów logopedycznych !

 • "Wilk i zając"

  11.05.2018

  11 maja po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Przedszkola Publicznego w Osiu. Tym razem obejrzały tam inscenizację teatralną bajki "Wilk i Zając". Wesołe przygody głównych bohaterów wzbudzały wśród dzieci gromkie wybuchy śmiechu.

 • Wizyta w OSP Brzeziny

  10.05.2018

  10 maja dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone przez strażaków do remizy w Brzezinach. Strażacy ochotnicy - pan Zenon Chilewski i pan Łukasz Guzman opowiedzieli dzieciom o służbie w straży pożarnej. Dzieci zobaczyły bojowy strój strażaka oraz wyposażenie wozu strażackiego. Największą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim nad Sobińską Strugę, gdzie każdy mógł poczuć się jak strażak lejąc wodę ze strażackiego węża. Dzieci zobaczyły też zarybianie Sobinki narybkiem pstrąga przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Druhowie OSP Brzeziny poczęstowali także dzieci cukierkami.

  Dziękujemy za wspaniałe atrakcje !

 • Zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczmy ratować”

  10.05.2018

  10 maja 2018r. dzieci z klasy III brały udział w zajęciach z pierwszej pomocy, prowadzonych w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Ziemak, która realizuje program RUR w naszej szkole.

  Dzieci uczyły się jak wygląda cały łańcuch przeżycia, jak należy postępować, gdy będziemy świadkami wypadku, jak ratować życie człowieka. Po króciutkiej pogadance była część praktyczna, podczas której uczniowie sami na sobie trenowali m.in. łańcuch przeżycia, pozycję boczną bezpieczną oraz na fantomie wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową.  Każdy uczeń otrzymał specjalny zeszyt ćwiczeń do domu, w których zawarte są wszystkie najważniejsze informacje
  z zakresu pierwszej pomocy.

 • "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

  27.04.2018

  XXVIII edycja konkursu plastycznego ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka" już za nami. 27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Pośród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Marika Michalska, Paulina Hermann, Filip Sokołowski. Nagrodzono 116 prac spośród 898 prac, nadesłanych z 49 placówek.  Z pewnością uroku konkursowi dodał program artystyczny. W tym roku na scenie wystąpiły Świeckie Gzuby, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, udanie prezentujący folklor, tradycyjne tańce oraz gwarę borowiacko-kociewską. Naszą szkołę, oczywiście poza laureatami, reprezentowali także : Pani Monika Wojnerowicz-Bocian (pod jej czujnym okiem powstały nagrodzone prace) oraz Pan Adam Manikowski.

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu można podziwiać wystawę prac wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom.

 • OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM

  26.04.2018

  26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz z części dodatkowej – przyrody. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00. Uczniowie na początku obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem, a następnie przystąpili do trwającego 45 minut rozwiązania testu z języka polskiego. Po 15 – minutowej przerwie uczniowie rozwiązywali test z matematyki. Po kolejnej przerwie nasi trzecioklasiści przystąpili do rozwiązania dodatkowego testu z przyrody. Po upływie czasu przewidzianego na napisanie sprawdzianu dzieci wysłuchały bajki Bratka pt. „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Nad przebiegiem sprawdzianu czuwały panie: M. Ziemak, M. Piór.

 • BEZPIECZNE DZIECKO NA DRODZE

  25.04.2018

  25 kwietnia 2018 r. nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w powiatowym konkursie dla klas trzecich organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu i Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu. Konkurs pod hasłem „Bezpieczne dziecko na drodze” polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu zamkniętego, dotyczącego znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po obszarach leśnych. W rywalizacji szkół podstawowych wzięły udział 22 szkoły z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy III w składzie:

  - Oliwia Banach,

  - Adrianna Rozczyniała,

  - Amelia Wiśniewska.

 • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 !!!

  Ogłoszenie o rekrutacji na nowy rok szkolny 2018/2019

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezinach informuje, że trwa rekrutacja dzieci do klasy I i oddziału przedszkolnego.

  Zapisu można dokonać w SEKRETARIACIE SZKOŁY czynnym w godz. 8.00 – 12.00.

   

  Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2018/2019:

  - do 27.04.2018 r. – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły (kl. 1) lub do przedszkola

  - 08.05.2018 r.  – ogłoszenie list uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły/przedszkola

  - od 10.05.2018 r. do 18.05.2018 r.  – potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia dziecka do szkoły/przedszkola

  - 21.05.2018 r.  – ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły/ przedszkola.

  - od 22.05.2018 r. do 29.05.2018 r. – rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

  - od 01.06.2018 r.  do 08.06. 2018 r. – rekrutacja uzupełniająca do szkoły podstawowej.

 • Dzień Ziemi

  19.04.2018

  Tegoroczne obchody Dnia Matki Ziemi przypadły  w niedzielę 22 kwietnia. Nasza szkoła włączyła się w świętowanie, zapraszając na prelekcję w dniu 19 kwietnia Zielonego Edukatora z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem walki z plastikiem, zanieczyszczającym naszą planetę. Pani Marlena Wojciechowska przygotowała prelekcję, połączoną z prezentacją multimedialną, z której dzieci mogły dowiedzieć się, jak ograniczyć zużycie plastiku. Ważnym punktem spotkania było uświadomienie zebranym, jak ważna jest segregacja śmieci. Dzieci z oddziału zerowego i klas 2-3 otrzymały kolorowanki edukacyjne, które pozowolą im lepiej zapamiętać zasady segregacji śmieci. Na koniec spotkania dyrektor szoły, dziękując pani edukator, wręczył jej dypolm "Przyjaciela szkoły".

 • Wywiadówka śródokresowa

  19.04.2018

  Wywiadówka śródokresowa odbędzie się


  19 kwietnia 2018r. o godzinie 16:00.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców !

 • Wycieczka do Świecia

  13.04.2018

        Dnia 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klas II-VI wzięli udział w wycieczce do Świecia. Punktualnie o 9.30 wyruszyli spod szkoły, by po krótkim czasie pojawić się w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Na miejscu mieli okazję obejrzeć musical profilaktyczny przygotowany przez Teatr Muzyczny "Forte" z Wrocławia. Motywem przewodnim spektaklu był pomysł zaczerpnięty z baśni Hansa Christiana Andresena Nowe szaty króla. Przedstawienie przypadło do gustu szczególonie młodszym dzieciom.

        Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Bibliotece Publicznej. Naszą młodzież przywitała pani Wioletta Duda, która oprowadziła grupę po dziale literatury dziecięcej. Następnie uczniowie klas V – VI wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zmagali się ze słownictwem, które wyszło z użycia, a także z wyrazami modnymi. Młodsi z kolei mogli w tym czasie skorzystać z podręcznych zbiorów biblioteki, gier planszowych lub kolorowanek.

       Po opuszczeniu biblioteki uczniowie udali się do pobliskiego parku. Korzystając z pieknej pogody, zjedli śniadanie na świeżym powietrzu. Mieli również okazję pobawić się na pobliskim placu zabaw. Około godziny 13 zadowoleni z wyjazdu, wrócili do szkoły.

             

 • Konkurs recytatorski "Słowem opowiedziane"

  10.04.2018

  Dnia 10 kwietnia odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury – Osie konkurs recytatorski "Słowem opowiedziane", przeznaczony dla uczniów z gminy Osie. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. W kategorii klas I-III byli to: Amelia Wiśniewska, Oliwia Banach oraz Piotr Wiśniewski. W grupie starszych dzieci (klasy IV-VI) natomiast: Wiktoria Pocałujko, Natalia Kuzimska, Zuzanna Andrzejewska i Michał Chmara. Uczestnicy recytowali wiersze oraz fragmenty prozy. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowskie wykonania stały na bardzo wysokim poziomie. Laureaci, wśród których znalazł się Piotr Wiśniewski (zajął 3 miejsce), będą reprezentować gminę Osie oraz swoje macierzyste szkoły w powiatowych zmaganiach recytatorskich, które odbędą się w Świeciu. Wszystkim reprezentantom szkoły należą się gratulacje, ponieważ pomimo zdenerwowania, starali się wypaść jak najlepiej. Piotrowi natomiast wypada życzyć sukcesu w kolejnym etapie recytatorskiej rywalizacji.

 • Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

  09.04.2018

      Turniej Wiedzy o  Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych, partnerskich i kulturalnych nawyków zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem.

   9 kwietnia 2018 r. zespół naszych uczniów z klasy piątej :         

  Zuzanna Andrzejewska,                                  

  Wiktoria Greszczeszyn,                                 

   Michał Chmara,  

   Kacper Warczak

            -uczestniczył w Rejonowym Turnieju „Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, który odbył się w Lnianie. Uczniowie wypełniali test wiedzy, popisywali się jazdą rowerem po torze sprawnościowym. Przeprowadzone eliminacje turnieju były jednym z etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy 2 miejsce, zdobywając sumarycznie równą ilość punktów z SP Lniano, po zrealizowanej części teoretycznej oraz po praktycznym pokonaniu rowerowego toru przeszkód. O drugiej lokacie zdecydował lepszy o jeden punkt wynik testu drużyny z Lniana.           

       Zawody sprawnie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policj w Świeciu we współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Lnianie. 

     Wszyscy członkowie drużyny wrócili do szkoły po turnieju z nagrodami i dyplomem. Przygotowaniem drużyny i opieką nad zespołem podczas zawodów w Lnianie zajmował się mgr Bogusław Wiśniewski.        

 • Teatrzyk "Skrzat Titelitury"

  09.04.2018

  9 kwietnia 2018r. - po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Przedszkola Publicznego w Osiu, gdzie wspólnie z oskimi przedszkolakami obejrzały inscenizację baśni Braci Grimm pt. „Skrzat Titelitury”.

  Przedstawienie oparte na znanej baśni braci Grimm. Opowieść o córce młynarza, która przez swojego ojca, niepoprawnego chwalipiętę, zostaje poddana ciężkiej próbie. Król każe jej uprząść ze słomy złoto. Jeżeli wykona zadanie zostanie królową. Z pomocą dziewczynie przychodzi skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna będzie musiała drogo zapłacić. Spektakl uczy, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy, może mieć złe konsekwencje.
   

  Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

  Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia. 

 • ZAJĄCZEK WIELKANOCNY w Oddziale przedszkolnym

  28.03.2018

      28 marca dzieci oddziału przedszkolnego odwiedził niespodziewany gość. Nie zdążył wejśc do sali i pokazać się dzieciom. Przebywał tylko na terenie naszego arboretum, gdzie ukrył upominki dla dzieci. Tradycyjnie znajdowały się one w gniazdkach z siana, które wcześniej pod okiem pani Katarzyny Rozczyniały przygotowały same dzieci. Wiele radości sprawiło dzieciom poszukiwanie gniazdek.

     Dziękujemy Zajączkowi za odwiedziny i upominki !

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • Szkolny Konkurs "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna"

  28.03.2018

   Okres wielkanocny to magiczny czas. Aby przegonić zimę i wprowadzić do szkoły radosny nastrój, samorząd uczniowski SP Brzeziny ogłosił szkolny konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Uczniowie, którzy wykonali prace konkursowe wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz zaangażowaniem.  Wszystkie prace zostały wywieszone na szkolnym holu, tak aby każdy mógł je podziwiać.

  W minioną środę, tj. 28 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom tego konkursu.  Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach: kl. 0- III oraz IV-VI. Z wszystkich prac jury wyłoniło 7 najlepszych, których autorzy zostali obdarowani nagrodą, dyplomem oraz słodkim upominkiem. Dla pozostałych, nienagrodzonych uczestników również przewidziany był mały upominek oraz słodkość na poprawę humoru J

   

  Oto laureaci konkursu:

   

  Kl. 0-III:

  1 miejsce- Adrianna Rozczyniała, kl. III

  2 miejsce- Amelia Depka, kl. II

  3 miejsce- Zuzanna Krauze, kl. III

   

  Kl. IV-VI

  1 miejsce- Patrycja Jędrzejewska, kl. VI

  1 miejsce- Natalia Kuzimska, kl. IV

  2 miejsce- Wiktoria Greszczeszyn, kl. V

  3 miejsce- Agnieszka Błażejewska, kl. IV

   

  Gratulujemy !

 • WIELKANOC

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

   

   

 • Powitanie wiosny

  21.03.2018

     21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie POŻEGNANIA ZIMY i POWITANIA WIOSNY. 

     Dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II-VI pod opieką wychowawców udali się nad pobliską Sobinkę, gdzie dokonali podpalenia i wrzucenia do wody wykoannych przez siebie MARZANN. 

     Mamy  wielką nadzieję, że wyczekiwana przez wszystkich WIOSNA prędko nadejdzie. 

    Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji z tego dnia .

 • Zaproszenie

  Szanowni Państwo!

   

  Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne zaprasza Państwa wraz z dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 27.03.2018 r. w godz. 800 - 1600. Odwiedzający naszą szkołę będą mogli zapoznać się z proponowaną przez nas ofertą edukacyjną na następny rok szkolny, zwiedzić nasze sale dydaktyczne, salę gimnastyczną, bibliotekę oraz szkolne boiska, plac zabaw i ogród dendrologiczny. Będzie także okazja do porozmawiania z uczniami, nauczycielami i dyrektorem naszej szkoły.

  Licząc na pozytywny odbiór zaproszenia czekamy na Państwa.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Brzeziny 40a
  86-150 Osie

  Dyrektor Szkoły: mgr Adam Manikowski

  tel. 604 978 651
 • 52 33 29 602
  604 978 651

Galeria zdjęć