Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
  22.06.2018

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018,
  które odbędzie się 22 czerwca o godzinie 8:00.

 • Spotkanie z dzielnicowym

  Spotkanie z dzielnicowym
  20.06.2018

  W dniu 20 czerwca uczniów naszej szkoły odwiedził pan Andrzej Kawczyński – dzielnicowy posterunku policji Osie. Tematem spotkania były "Bezpieczne Wakacje". Pan dzielnicowy przypomniał o zasadach obowiązujących dzieci i dorosłych w czasie wypoczynku nad akwenami wodnymi. Pouczył o zagrożeniach, z jakimi mogą zetknąć się amatorzy wędrówek po lesie. Ponadto ostrzegł dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi z maszynami rolniczymi, a także, by uważały na nieznajomych, którzy mogą chcieć z nimi rozmawiać. Przypomniał dzieciom również zasady bezpiecznego poruszania się pieszo i na rowerach po drogach publicznych. Na koniec powtórzył z dziećmi znajomość numerów alarmowych. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze.

 • DOBRY START 300 dla ucznia

  ZASADY ŚWIADCZENIA „DOBRY START”
  1. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje na wniosek, raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:
  a. przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia
  b. przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących.
  2. Terminy. Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – można składać od 1 lipca 2018 r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w tych samych miejscach, w których rodziny ubiegają się o świadczenie 500+.
  Wniosek należy złożyć do 30 listopada, później złożony nie zostanie rozpatrzony.
  3. Wypłata świadczenia. W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny świadczenie otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.
  4. Uproszczona procedura
  W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń. Informacja o przyznaniu świadczenia będzie przekazywana na adres e-mail podany we wniosku. W razie braku adresu e-mail odbioru informacji dokonuje się osobiście. Nieodebranie informacji nie wstrzymuje wypłaty świadczenia.
  5. Świadczenie "Dobry Start" jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia
  6. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

 • List z Ministerstwa Edukacji Narodowej

  List z Ministerstwa Edukacji Narodowej

  Warszawa, 15 czerwca 2018 r.

   

   

   

  Szanowni Państwo,
  Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

   

  zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci
  i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

   

  W związku z tym proszę, aby w ostatnich dniach zajęć dydaktycznych zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów
  na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania.
  Apeluję również o omówienie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

   

  Pragnę przypomnieć, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne  
  dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

   

  Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl,
  na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

   

  Zróbmy wszystko, aby nasi uczniowie dysponowali pełną wiedzą na temat przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom i byli ich świadomi. Proszę o uwrażliwienie dzieci na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą stać się ich udziałem, w tym w sposób szczególny
  na bezpieczne zachowania nad wodą czy w górach. Przypomnijmy o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, zagrożeń terrorystycznych, o kąpielach tylko
  w miejscach dozwolonych, a także niebezpieczeństwach wynikających z zażywania dopalaczy, narkotyków, palenia papierosów czy spożywania alkoholu.

   

  Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby w sytuacji kryzysowej otoczyli Państwo opieką dzieci i młodzież wypoczywającą w pobliżu, udostępniając organizatorom kolonii, obozów czy biwaków m.in. pomieszczenia szkół i placówek.

   

  Jestem przekonana, że uczniowie będą wypoczywali pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców i specjalistów, w optymalnych warunkach, korzystając z profesjonalnie przygotowanych zajęć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym czy sportowym.

   

  Jednocześnie pragnę poinformować, że wiele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
  już podjęło intensywne działania mające na celu usprawnienie i lepszą koordynację,
  np. akcji ratowniczych czy systemu powiadamiania. Szczególne wsparcie organizatorom wypoczynku udziela Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, Policja,
  a także Lasy Państwowe.

   

  Proszę przyjąć słowa uznania za Państwa pracę oraz podejmowane działania edukacyjno-wychowawcze na rzecz zdrowia oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

   

  Życzę Państwu, aby tegoroczny wypoczynek przebiegał w bezpiecznych warunkach. Przekazuję życzenia spokojnych wakacji.

   

  Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.

   

  Z wyrazami szacunku

   

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

 • WYPRAWKA - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  WYPRAWKA - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  Wyprawka – oddział przedszkolny

  SP Brzeziny

   

   

  1. Obuwie zmienne (zakryte palce i pięta, nie do sznurowania);

  2. Przybory do mycia zębów (podpisane: pasta, kubek, szczoteczka);

  3. Mały ręcznik;

  4. Ręczniki papierowe 2szt;

  5. Chusteczki higieniczne (kartonik);

  6. Materiały i przybory plastyczne (podpisane):

  • blok rysunkowy A4 z białymi kartkami
  • blok techniczny A4 z białymi kartkami
  • blok rysunkowy A4 z kolorowymi kartkami
  • blok techniczny A4 z kolorowymi kartkami
  • wycinanki A4 samoprzylepne
  • wycinanki A4 zwykłe
  • plastelina duża
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami (dla prawo lub leworęcznych)
  • klej w sztyfcie (duży)
  • farby plakatowe -12 kolorów (+fartuszek do malowania – dla chętnych)
  • 2 pędzle: gruby i cienki
  • kredki ołówkowe grube (miękkie)
  • kredki świecowe
  • 2 ołówki HB ( miękkie)
  • gumka - zwykła biała
  • temperówka na grube i zwykłe kredki
  • piórnik
  • teczka na prace plastyczne
  • liczmany – patyczki do liczenia (dzieci 6-cio letnie)
  • krepa (bibuła marszczona) 3szt. - różne kolory
  • kolorowanki 2szt (różne)

   

   

  7. Plecak (mały), śniadaniówka (chlebak), kubek do herbaty

   

   

    + podręczniki i karty pracy wg listy

   

   

   

   

  • Dzieci 3-letnie: pkt 1-5,7,   kredki ołówkowe grube (miękkie),  kolorowanki 2szt (różne), krepa (bibuła marszczona) 3szt. - różne kolory,  teczka na prace plastyczne, plastelina duża

   

 • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

  Konkurs ekologiczno-przyrodniczy
  13.06.2018

        13 czerwca w Szkole Podstawowej w Wierzchach odbyła sie VI edycja Konkursu Ekologiczno-Przyrodnicznego. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna szóstoklasistów: Wiktoria Hermann, Marika Michalska i Filip Sokołowski.

        Na wstępie zebrani obejrzeli prezentację o tematyce przyrodniczej przygotowaną przez pracowników WPK w Osiu. Następnie uczniowie rozwiązywali test wiedzy oraz rozpoznawali na zdjęciach gatunki drzew.

        Po konkursowych zmaganiach uczniowie zostali poczęstowani pyszną grochówką.

        Spotkanie we Wierzchach odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.

   

 • Wycieczka klasy VI do Chojnic

  Wycieczka klasy VI do Chojnic
  07.06.2018

  W dniu  7 czerwca klasa VI oraz część uczniów klasy V  uczestniczyła w wycieczce do Chojnic.
  O godz. 8.00 uczniowie uzbrojeni w dobre humory, pod opieką wychowawcy klasy VI - pani Hanny Fryszki, wyruszyli na kolejne w tym roku, spotkanie z przygodą. Pierwszym punktem tego dnia była
  2-godzinna rekreacja w Parku Wodnym, która dostarczyła nam pełnego relaksu. Uczniowie z wielką radością  korzystali z pełnej oferty Parku: porwała ich rwąca rzeka, oblegali trójspiralną zjeżdżalnię, relaksowali się w jacuzzi oraz saunie, przyciągała ich fontanna wybuchająca niespodziewanie strumieniem ciepłej wody.

          Po kąpieli udaliśmy się na obiad  do restauracji Mc Donald, w której każdy mógł zaspokoić  swoje gusta, wybierając ulubione przysmaki.

          Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Eksperymentarium.  Przemiła pani przewodnik zabrała  nas  tutaj w świat dzikiej i ujarzmionej przyrody. Przy pierwszym interaktywnym stanowisku zaprzyjaźniliśmy się z drapieżną rosiczką, potem słuchaliśmy śpiewu ptaków oraz odgłosów  zwierząt występujących w  Parku Narodowym Bory Tucholskie. Przy kotle czarownic nie tylko poznawaliśmy magiczną moc ziół, ale też wyjątkowe historie czarownic z okolic. Była również wyjątkowa  okazja  posiłować się z prehistorycznym turem. Następnie prowadząca zapoznała wszystkich z obiegiem wody w przyrodzie oraz pokazała  jak zbudować starodawny akwedukt. Prawdziwą atrakcją był udział w wirtualnym wyścigu bojerów, każdy chciał spróbować swoich sił.
  Za pomocą wehikułu czasu poznaliśmy historię Chojnic , a tunelem czasu przeszliśmy ku wiekowi pary i elektryczności, gdzie zmierzyliśmy się z wiedzą wynalazców XIX i XX wieku.  Był też czas,
  by uczniowie mogli sami manualnie, zmysłowo lub intelektualnie doświadczyć fascynacji przyrodą przy 13 interaktywnych stanowiskach.

         Bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i z szerokimi uśmiechami na ustach,  o godz. 16.00 rozeszliśmy się do domów.

       Ta wyjątkowa wycieczka odbyła się dzięki panu Henrykowi Porożyńskiemu  -opiekunowi Szkolnego Koła Caritas przy ZS w Osiu, któremu składamy serdeczne podziękowania. Uczniowie pokrywali tylko koszt przejazdu, pozostałe atrakcje były ufundowane przez pana Henryka Porożyńskiego.

 • DZIEŃ MATKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  DZIEŃ MATKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
  28.05.2018

  „Dziś składamy wszystkim mamom gorące życzenia

  zdrowia, szczęścia, pomyślności i marzeń spełnienia.”

   

  28 maja dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje mamy. Spotkanie odbyło się z okazji DNIA MATKI. Dzieci, pod opieką Pani Ewy Bocian, przygotowały występ artystyczny ,w którym słowami wierszy i piosenek dziękowały mamom i wyrażały swoją miłość. Mali artyści wręczyli
  także mamusiom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Zaproszone panie przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych.  

  Uroczystość przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze.

 • FESTYN POKOLEŃ

  FESTYN POKOLEŃ
  27.05.2018

          W niedzielę 27 maja 2018 r. w godzinach od 12.00 – 18.00 po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Festyn Pokoleń dla mieszkańców sołectw: Brzeziny, Jaszcz, Żur i Wałkowiska. Piękna pogoda i moc atrakcji zachęciły uczniów, ich rodziców oraz lokalną społeczność do przybycia na tę imprezę, która stanowiła doskonałą okazję, by wspólnie z całymi rodzinami miło spędzić czas. Szkoła okazała się bardzo gościnna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, zamek z kulkami, zamek do skakania. Każdy mógł wziąć udział w przejażdżce motocyklem lub wozem strażackim. Okazało się, że różnica pokoleń nikomu nie przeszkadzała w dobrej zabawie. Rodzice i ich pociechy chętnie brali udział w licznych zmaganiach sportowych jak np. strzały do bramki, kręcenie hula- hop, przyszywanie guzika, wbijanie gwoździa, taniec w parach. Wszystkie konkurencje nagradzane były drobnymi upominkami. Ponadto uczestniczący w konkurencjach zbierali punkty nie tylko dla siebie, ale także dla swych sołectw. Uczestnicy festynu mogli także spróbować swych sił i popisać się wiedzą przyrodniczą w konkursach organizowanych przez Wdecki Park Krajobrazowy.  Imprezę urozmaicały pokazy aerobiku oraz polewania wodą. Uczestnicy festynu mogli także się delektować pysznościami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Miedzna. Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwali strażacy z OSP Brzeziny, a opiekę medyczną zapewniali ratownicy z JRS Osie.

  Na zakończenie festynu Dyrektor Szkoły wręczył puchary dla sołectw i medale dla najbardziej zaangażowanych rodzin z poszczególnych sołectw. Klasyfikacja ukształtowała się następująco:

  I miejsce ( z liczbą 15 punktów) zdobyło sołectwo Brzeziny

  II miejsce ( z liczbą 11 punktów) zdobyło sołectwo Jaszcz

  III miejsce ( z liczbą 10 punktów) zdobyło sołectwo Żur – Wałkowiska.

   

  Wśród medalowych, najbardziej zaangażowanych rodzin w turniejach byli: państwo Karczewscy (sołecwo Brzeziny), państwo Renkiewicz (sołectwo Jaszcz), państwo Jaśniewscy (sołectwo Żur – Wałkowiska).

  Festynowa  zabawa nie byłaby możliwa bez ogromnego wysiłku ze strony sołtysów, nauczycieli, uczniów , rodziców, przyjaciół szkoły, którzy przez wiele dni imprezę przygotowywali.

  Ogromne podziękowania kierujemy do współorganizatorów - za pomoc finansową, rzeczową, wielki wkład pracy, dużą pomysłowość i ogromne zaangażowanie.

  Mamy nadzieję, że festyn wpisze się już na stałe w harmonogram Szkoły Podstawowej w Brzezinach.

 • Festyn rodzinny „Bądźmy Razem na Dzień Dziecka”

  Festyn rodzinny  „Bądźmy Razem na Dzień Dziecka”
  26.05.2018

              W dniu 26 maja 2018r. uczniowie klasy VI z naszej szkoły pod opieką wychowawcy – Hanny Fryszki uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Bydgoskiej w Myślęcinku, na Różopolu. Wyjazd zorganizował opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Osiu, pan Henryk Porożyński, któremu z całego serca serdecznie dziękujemy.

       Festyn obfitował w moc atrakcji dla najmłodszych, ale także i ich opiekunów. Wystąpił Jurek Paterski, młodzi i utalentowani muzycy z Pałacu Młodzieży: Studio Piosenki „Voice” oraz Cameratki - dziecięcy zespół wokalny. Pojawił się też Profesor Ciekawski z Family Parku. Strażacy zorganizowali pokazy ratownictwa. Były też pokazy z różnych wydziałów policji. Na dzieci czekało Miasteczko Ruchu Drogowego, zabawy i konkursy z nagrodami, dogoterapia, minilunapark, oprowadzanie na koniu, edukacyjne zabawy przy użyciu aplikacji mobilnych, malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane czy skoki na trampolinie. Dzieci starały się korzystać z jak największej ilości zaproponowanych atrakcji, brały udział w licznych konkursach, wygrywając nagrody w  postaci książek, czy różnych gadżetów. Każde dziecko biorące udział w festynie, obdarowane zostało paczką, ufundowaną przez sieć sklepów „Biedronka”. Zadbano również o soki, wodę do picia, jogurty, owoce i warzywa, słodycze,  zupę i przepyszne ptysie. Można było wziąć też udział w loterii fantowej, w jednym z losowań Patryk Jaśniewski był tym, który losował szczęśliwe kupony na scenie dla wszystkich. Dzieci bawiły się wspaniale, pogoda i humory dopisywały. Szczęśliwi, pełni wrażeń i „mega” zadowoleni o  godzinie 18.30 wróciliśmy do domu.

 • RODO

  RODO
  25.05.2018

  Na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” udostępniam klauzulę informacyjną.

   

  KLAUZULA INFORMACYJNA

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezinach z siedzibą w Brzezinach 40a, 86-150 Osie.
  2. Dane do kontaktu:
   • nr telefonu: 52 33 29 602;
   • listownie na adres: Szkoła Podstawowa w Brzezinach, Brzeziny 40a, 86-150 Osie;
   • email: spbrzeziny40a@wp.pl;
  3. Administrator wyznaczy Inspektora Ochrony Danych. Dane do kontaktu:
  4. Szkoła Podstawowa w Brzezinach gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.
  5. Podanie przez Państwa danych osobowych jest warunkiem prowadzenia sprawy w Szkole Podstawowej w Brzezinach.
  6. Podanie danych jest:
   • obowiązkowe, jeżeli tak zostało określone w przepisach prawa;
   • dobrowolne, jeżeli odbywa się na podstawie Państwa zgody lub ma na celu zawarcie umowy. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości realizacji czynności urzędowych lub niezawarcie umowy.
  7. Dane osobowe przetwarzane będą przez szkołę Podstawową w Brzezinach wyłącznie w przypadku posiadania przez Administratora danych podstaw prawnych wynikających z art. 6 rozporządzenia RODO i wyłącznie w celu dostosowanym do danej podstawy prawnej.
  8. Dane osobowe przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, w tym również przez okres przewidziany w przepisach dotyczących przechowywania i archiwizacji dokumentacji.
  9. Państwa dane nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym również profilowaniu.
  10. W związku z przetwarzaniem danych w celu wskazanym powyżej, Państwa dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców. Odbiorcami danych mogą być:
   • podmioty upoważnione do odbioru Państwa danych osobowych na podstawie odpowiednich przepisów prawa;
   • podmioty, które przetwarzają Państwa dane osobowe w imieniu Administratora, na podstawie zawartej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (tzw. podmioty przetwarzające);
   • przekazanie danych osobowych nie zwalnia przekazującego z odpowiedzialności za ich przetwarzanie.
  11. W związku z przetwarzaniem przez Administratora Danych Osobowych przysługują Państwu niżej wymienione prawa w zakresie określonym we wskazanych przepisach rozporządzenia:
   • prawo dostępu do treści danych, na podstawie art. 15;
   • prawo do sprostowania danych, na podstawie art. 16;
   • prawo do usunięcia danych, na podstawie art. 17;
   • prawo do ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18;
   • prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, na podstawie art. 21.
  12. Realizacja Państwa praw musi być zgodna z przepisami prawa oraz zasadami archiwizacji.
  13. W przypadku, w którym przetwarzanie Państwa danych odbywa się na podstawie zgody (art. 6 ust. 1 lit. a rozporządzenia), przysługuje Państwu prawo do cofnięcia jej w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  14. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy rozporządzenia RODO.
 • Wycieczka do Torunia klas IV-VI

  Wycieczka do Torunia klas IV-VI
  25.05.2018

  Dnia 25 maja 2018 roku miała miejsce wycieczka klas IV-VI do Torunia. Z niewielkim poślizgiem i pod opieką wychowawców uczniowie wyruszyli  w stronę grodu Kopernika.

                 Przed godziną 9 grupa dotarła na miejsce. Następnie udała się na spotkanie z przewodnikiem. Spacer po starym mieście trwał dwie godziny. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię zabudowy miasta oraz dotarli do ruin zamku krzyżackiego. Mogli zobaczyć dom Kopernika oraz kościół, w którym astronom został ochrzczony. Uczniowie wysłuchali również legendarnych opowieści o smoku toruńskim, flisaku i żabach czy psie Filutku. Po opuszczeniu dziedzińca zabytkowego ratusza zwiedzający udali się obejrzeć fontannę, skonstruowaną w oparciu o rysunki układu słonecznego. Ogromną radość sprawiła im możliwość ochłodzenia się w wytryskującej wodzie.

                 Drugim punktem wycieczki była zabawa w Parku Rozrywki Jump Arena. Nasi uczniowie mieli możliwość oddania się ruchowym atrakcjom na trampolinach, basenach z gąbkami, strefie parkour,  jump wallu oraz w strefie wsadów do kosza. Po dwugodzinnym szaleństwie uczniowie z niechęcią opuszczali park.

                 Ostatnim, ale równie ważnym element wycieczki był obiad w restauracji McDonald. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie zamówili swoje ulubione przysmaki, by po ich zjedzeniu udać się w drogę powrotną do domu. Do Brzezin wycieczka dotarła o 16.30. Wyjazd należy zaliczyć do udanych.

 • Wycieczka klas O-III do Torunia

  Wycieczka klas O-III do Torunia
  22.05.2018

  We wtorek 22 maja 2018 roku uczniowie klas 0 – III z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Torunia. Najpierw odwiedziliśmy miejsce dla małych naukowców, czyli Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie podczas zwiedzania z przewodnikiem, dowiedzieliśmy się jak i dlaczego coś działa. Podczas zwiedzania kolejnych pięter ekspozycji dzieci miały także same możliwość poeksperymentowania ze zgromadzonymi eksponatami. Następnie po trzech godzinach zwiedzania w Młynie Wiedzy, udaliśmy się na posiłek. Posileni, udaliśmy się wraz z przewodnikiem na wędrówkę szlakiem toruńskich legend. Podczas spaceru dzieci poznały na początku historię rozbudowy ratusza toruńskiego i legendę o kalendarzu ratuszowym. Następnie udaliśmy się do pomnika psa Filusia, gdzie zgodnie z toruńskim przesądem wszyscy pociągnęli za ucho figurę pieska, co miało przynieść szczęście. Kolejnym punktem naszej wędrówki, było spotkanie z legendą o flisaku i obejrzenie fontanny bohaterskiego flisaka. Na zakończenie naszej wędrówki udaliśmy się na zwiedzanie Katedry Świętojańskiej, gdzie wspinaliśmy się na wieżę. Pokonawszy 206 stopni krętych schodów dotarliśmy do dzwonu Tuba Dei, gdzie poznaliśmy jego historię. Następnie podziwialiśmy panoramy Torunia z czterech stron świata z wieży kościoła. Zadowoleni, ale pełni wrażeń i dobrego humoru, z zakupionymi pamiątkami wróciliśmy do szkoły.

 • FESTYN POKOLEŃ

  FESTYN POKOLEŃ
  27.05.2018

  Zapraszamy na

  FESTYN POKOLEŃ,

  który odbędzie sie 27 maja 2018r. w godzinach 12:00 - 18:00.

  W programie:

  • konkursy dla dzieci i dorosłych,
  • zmagania sportowe,
  • pokazy aerobiku,
  • przejażdżki wozem strażackim,
  • dmuchane zjeżdżalnie,
  • zamek do skakania,
  • zamek z piłeczkami,
  • wystawy Nadleśnictwa Osie i Wdeckiego Parku Krajobrazowego,
  • gastronomia, która zapewni Koło Gospodyń Wiejskich.

   

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Organizatorzy:

  • Sołtys Mariola Antoszewska
  • Sołtys Irena Kozłowska
  • Sołtys Włodzimierz Powierża
  • Dyrektor SP Brzeziny i Grono Pedagogiczne

   

 • Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały Mistrz poprawnej wymowy”

  Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały Mistrz poprawnej wymowy”
  15.05.2018

  15 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały mistrz poprawnej wymowy”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów z klas I-IV uczęszczających na terapię logopedyczną.

  Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o terapii logopedycznej, troska o poprawność językową wśród dzieci, wspieranie językowej i plastycznej twórczości u dzieci z trudnościami w mówieniu oraz podniesienie samooceny dzieci z wadami wymowy. Zadaniem konkursowym była recytacja wiersza z trudnościami artykulacyjnymi oraz wykonanie ilustracji do niego.

  W konkursie oprócz dzieci z naszej szkoły, udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wierzchach. Łącznie w konkursie brało udział 27 dzieci.

  Jury w składzie: Małgorzata Piór oraz Monika Bocian, miała nie lada wyzwanie
  z wyłonieniem zwycięzców. Po burzliwych naradach wyłoniono następujące miejsca:

  • Kategoria: dzieci z oddziału przedszkolnego

  I miejsce: Paulina Karpus (SP Wierzchy)

  II miejsce: Lena Miler (SP Wierzchy)

  III miejsce: Dawid Karczewski (SP Brzeziny)

  • Klasy I – II

  I miejsce: Anna Gwizdała (SP Wierzchy)

  II miejsce: Bartosz Wiśniewski (SP Wierzchy)

  III miejsce: Kamil Kozłowski (SP Wierzchy)

  • Klasy III – IV

  I miejsce: Wiktor Gołębiewski (SP Wierzchy)

  II miejsce: Natalia Kuzimska (SP Brzeziny)

  III miejsce: Wiktoria Pawska (SP Brzeziny)

  Wszyscy występujący zostali nagrodzenie gromkimi brawami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz wspaniale nagrody, pozostałe osoby również otrzymały dyplom za udział oraz drobny upominek.  Po recytacji wszyscy występujący zostali zaproszenie na słodki poczęstunek.

  Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów logopedycznych !

 • "Wilk i zając"

  "Wilk i zając"
  11.05.2018

  11 maja po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Przedszkola Publicznego w Osiu. Tym razem obejrzały tam inscenizację teatralną bajki "Wilk i Zając". Wesołe przygody głównych bohaterów wzbudzały wśród dzieci gromkie wybuchy śmiechu.

 • Konkurs ortograficzny "O Pióro Wójta Gminy Osie"

  Konkurs ortograficzny "O Pióro Wójta Gminy Osie"
  10.05.2018

  Dnia 10 maja 2018 roku odbył się gminny konkurs ortograficzny o pióro wójta. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. Naszą szkołę w kategorii klas IV-VI reprezentowało czworo uczniów: Natalia Kuzimska, Maciej Grzonkowski (klasa czwarta), Wiktoria Greszczeszyn (klasa V) oraz Zuzanna Tischer (klasa VI). Nie udało się wywalczyć podium naszym uczniom, a  najlepszą wśród nich okazała się być uczennica klasy piątej, której serdecznie gratulujemy.

 • Wizyta w OSP Brzeziny

  Wizyta w OSP Brzeziny
  10.05.2018

  10 maja dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone przez strażaków do remizy w Brzezinach. Strażacy ochotnicy - pan Zenon Chilewski i pan Łukasz Guzman opowiedzieli dzieciom o służbie w straży pożarnej. Dzieci zobaczyły bojowy strój strażaka oraz wyposażenie wozu strażackiego. Największą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim nad Sobińską Strugę, gdzie każdy mógł poczuć się jak strażak lejąc wodę ze strażackiego węża. Dzieci zobaczyły też zarybianie Sobinki narybkiem pstrąga przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Druhowie OSP Brzeziny poczęstowali także dzieci cukierkami.

  Dziękujemy za wspaniałe atrakcje !

 • Zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczmy ratować”

  Zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczmy ratować”
  10.05.2018

  10 maja 2018r. dzieci z klasy III brały udział w zajęciach z pierwszej pomocy, prowadzonych w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Ziemak, która realizuje program RUR w naszej szkole.

  Dzieci uczyły się jak wygląda cały łańcuch przeżycia, jak należy postępować, gdy będziemy świadkami wypadku, jak ratować życie człowieka. Po króciutkiej pogadance była część praktyczna, podczas której uczniowie sami na sobie trenowali m.in. łańcuch przeżycia, pozycję boczną bezpieczną oraz na fantomie wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową.  Każdy uczeń otrzymał specjalny zeszyt ćwiczeń do domu, w których zawarte są wszystkie najważniejsze informacje
  z zakresu pierwszej pomocy.

 • "Bory Tucholskie w oczach dziecka"

  "Bory Tucholskie w oczach dziecka"
  27.04.2018

  XXVIII edycja konkursu plastycznego ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka" już za nami. 27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Pośród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Marika Michalska, Paulina Hermann, Filip Sokołowski. Nagrodzono 116 prac spośród 898 prac, nadesłanych z 49 placówek.  Z pewnością uroku konkursowi dodał program artystyczny. W tym roku na scenie wystąpiły Świeckie Gzuby, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, udanie prezentujący folklor, tradycyjne tańce oraz gwarę borowiacko-kociewską. Naszą szkołę, oczywiście poza laureatami, reprezentowali także : Pani Monika Wojnerowicz-Bocian (pod jej czujnym okiem powstały nagrodzone prace) oraz Pan Adam Manikowski.

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu można podziwiać wystawę prac wszystkich uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy laureatom.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Brzeziny 40a
  86-150 Osie

  Dyrektor Szkoły: mgr Adam Manikowski

  tel. 604 978 651
 • 52 33 29 602
  604 978 651

Galeria zdjęć