Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • PODRĘCZNIKI SZKOLNE

  Uprzejmie informujemy, że na naszej stronie została opublikowana lista podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020. Prosimy o zapoznanie się.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezinach serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 19 czerwca 2019 roku o godzinie 8:00.

 • Wycieczka szkolna do Janiej Góry

  Dnia 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do Wioski Chlebowej w Janiej Górze. Miejsce okazało się bardzo atrakcyjne. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Na początku uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia chleba, na których dowiedzieliśmy się jak przebiega proces wyrabiania chleba począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, po wygniatanie i wyrastanie ciasta, dekorowanie chleba nasionami. oraz rozpalenie pieca chlebowego. Zapoznani zostaliśmy również z legendą wioski chlebowej oraz historią o „Luppo”. Następnie towarzyszące nam gospodynie poczęstowały nas słodkimi podpłomykami. Po słodkim poczęstunku udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną, na „wyprawę” po produkty potrzebne do pieczenia chleba, gdzie spotkaliśmy niezwykłe postacie: Strażnika Soli, Strażnika Ognia, Strażnika Wody i Stracha. Każda ze spotkanych postaci miała nam coś ciekawego do powiedzenia. Zdobywszy niezbędne produkty udaliśmy się do egzaminatora, który sprawdził zdobytą przez nas wiedzę. Po pozytywnie zaliczonym egzaminie udaliśmy się na plac zabaw. Wyczerpani i zmęczeni po zabawie na świeżym powietrzu, udaliśmy się na ciepły posiłek. Uzupełniwszy zasoby energii udaliśmy się na zakupy pamiątek. Na zakończenie wyjazdu, każdy z uczestników wyjazdu otrzymał wykonany przez siebie i upieczony chlebek. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

 • Dzień Dziecka

  Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka – w piątek 31 maja wybraliśmy się do Remizy Strażackiej w Brzezinach. Mogliśmy tam zobaczyć jak wygląda z bliska praca strażaków, jakie mają mundury, jak wygląda wóz strażacki.  Dzieci mogły same uruchomić ręczną syrenę. Następnie małymi grupkami pojechaliśmy wozem strażackim nad Sobinkę, gdzie widzieliśmy jaką pracę muszą wykonać strażacy podczas gaszenia pożaru, dzieci mogły same trzymać wąż strażacki.  Uczniowie podziękowali strażakom z OSP  Brzeziny, wręczyli im pamiątkowe medale, podziękowania. Potem spacerkiem wróciliśmy do szkoły, gdzie już czekało na nas ognisko i kiełbaski.

   

  Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu i spełniania swoich marzeń !

 • Targ Zbędnych Przedmiotów

  W związku z II edycją ,,Festynu Pokoleń’’ organizowanego w Szkole Podstawowej w Brzezinach dnia 16 czerwca 2019 r. w godzinach od 13- tej do 17-tej, Grono Pedagogiczne wraz z Radą Rodziców proszą o przyniesienie na tzw. ,,Targ Zbędnych Przedmiotów’’ niepotrzebnej już porcelany, zabawek, obrazów , sztukaterii… Przedmioty te będą sprzedane na wspomnianym festynie i zasilą konto Rady Rodziców , a tym samym naszych dzieci. ,,Fanty’’ prosimy o dostarczenie do szkoły i przekazanie wychowawcom do dnia 10 czerwca 2019 r.

  Z góry dziękujemy na życzliwy udział w naszej kolejnej akcji.

 • Rozwiązanie konkursu Wielkanocnego

  Wielkanoc z całą pewnością jest czasem budzącego się do życia świata, w które wpleciona jest piękna, wielowiekowa tradycja. Nikt z nas nie wyobraża sobie świętowania bez pisanek, święconki czy też  Wielkanocnego Baranka. Dlatego też z tej okazji został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Konkurs na ozdobę i kartkę wielkanocną „ który adresowany był do wszystkich uczniów szkoły. Zadaniem dzieci były samodzielne wykonanie ozdoby lub kartki  dowolną techniką.   Organizatorkami konkursu były Panie: Małgorzata Piór oraz Hanna Malinowska-Fryszka. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i wykorzystaniem różnorodnych materiałów tworząc przepiękne i oryginalne prace, które można było podzielić na cztery kategorie: kartka wielkanocna, palma wielkanocna, stroik, symbol wielkanocny.

  W dniu rozstrzygnięcia konkursu wszystkich zebranych uczniów przywitał Pan Dyrektor. Następnie organizatorzy  wręczyli  nagrody  wszystkim uczestnikom, pragnąc w ten sposób docenić trud i wkład w wykonanie pracy konkursowej. Należy też wspomnieć, że wszystkie prace zostały przeznaczone na kiermasz wielkanocny, który był organizowany przez naszą szkołę.

  Dziękujemy za uczestnictwo.

 • Dzień Ziemi - Zielony Edukator

  29.04.2019

  29 kwietnia naszą szkołę odwiedziła pani Marlena Wojciechowska – Zielony Edukator z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Jej wizyta miała związek z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi. Tematem spotkania były zagrożone wyginięciem gatunki roślin i zwierząt, które spotkać można na terenach Borów Tucholskich. Dzieci mogły obejrzeć prezentację dotyczącą zagrożonych gatunków, a także wziąć udział w dyskusji na temat ich ochrony. Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w spotkaniu. Na koniec pani Marlena zapewniła, że chętnie do nas wróci.

 • Gminny konkurs recytatorski „Słowotok”

  25.04.2019

  Dnia 25 kwietnia 2019 roku pięć uczennic brzezińskiej podstawówki wzięło udział w organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Osiu konkursie recytatorskim. W grupie najmłodszych zaprezentowały się uczennice klasy pierwszej: Julia Kozak i Maja Antoszewska. W kategorii klas IV-VI z kolei zaprezentowały się: Oliwia Banach, Amelia Wiśniewska (obie z klasy czwartej) oraz Oliwia Klonowska (klasa szósta). Do zmagań przygotowywały je panie: Małgorzata Piór i Anna Stawarz. Mimo iż dziewczęta nie stanęły na podium, należy złożyć im ogromne gratulacje za odwagę i godne reprezentowanie szkoły.

   
 • Slime Show w klasie piątej

  Slime Show w klasie piątej
  05.04.2019

  Nietypową lekcję z wychowawcą postanowili przygotować i zrealizować uczniowie klasy piątej. 5 kwietnia 2019 roku dzieci przyniosły ze sobą popularne wśród wielu „glutki”. Tej lekcji nie prowadziła pani Stawarz, a Wiktoria Pawska, która postanowiła podzielić się swoimi umiejętnościami w tworzeniu „slajmów”. Przyniosła ze sobą potrzebne produkty, wśród których znalazły się pianka do golenia, klej w płynie oraz aktywator. Następnie opowiedziała i pokazała koleżankom oraz kolegom, w jaki sposób slajmy powstają. Efekt był niezwykły. W czasie zajęć uczniowie mogli opowiedzieć o swoich glutkach, które wykonują samodzielnie albo kupują. Na koniec uczniów czekała słodka niespodzianka – pianki, z których jak się okazuje również można zrobić… slajmy. Lekcja bardzo spodobała się zarówno uczniom, jak i wychowawczyni.

 • ZMIANA PLANU!!!

  Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

  Informuję, że z dniem jutrzejszym nastąpi zmiana planu zajęć lekcyjnych.

  Wszystkie zmiany naniesione zostały kolorem zielonym.

  Proszę o zapoznanie się z nowym planem. 

 • PODZIĘKOWANIE

  PODZIĘKOWANIE

  Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne składają najserdeczniejsze podziękowanie wszystkim, którzy właczyli się w przygotowanie ozdób wielkanocnych. W sposób szczególny dziękujemy naszym absolwentkom, Klaudii Klonowskiej i Patrycji Jędrzejewskiej, które prowadziły kiermasz. Specjalne podziękowania natomiast kierujemy pod adresem Pani Kamili Greszczeszyn oraz Pani Magdaleny Leśniak, które zainicjowały i czuwały nad przebiegiem prac, a także poświęciły swój czas na kiermasz. Dziękujemy!!!

 • Strajk

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

  Informuję, że od dnia 24 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Brzezinach zostaje zawieszony strajk Pracowników Oświaty. W związku z tym zapraszam wszystkie dzieci na zajęcia w dniu jutrzejszym. Czekamy na Was.

  Adam Manikowski

  dyrektor SP Brzeziny

 • STRAJK

  Szanowni Rodzice.

  Informuję, iż dnia 8.04.2019r. w Szkole Podstawowej  w  Brzezinach rozpoczął się strajk pracowników oświaty aż do odwołania. W związku z powyższym pracownicy, którzy przystąpili do strajku nie będą prowadzić żadnych zajęć.

  W dniach strajku będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas I-VI i dzieci z oddziału przedszkolnego, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie.

  Bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony i pomoc w opiece nad dziećmi.

  Z wyrazami szacunku Adam Manikowski - dyrektor szkoły

 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
  02.04.2019

  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole obchodziliśmy 2 kwietnia. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematycznie związana z tym zaburzeniem. Pani Magdalena Ziemak zorganizowała akcję: „Na niebiesko dla autyzmu” - w ten dzień przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko. W ten oto sposób solidaryzowaliśmy się z osobami dotkniętymi autyzmem. Zainteresowanie akcją było naprawdę duże. Korytarz wypełniał kolor niebieski, bo niebieski to symbol autyzmu.  Pani Magda przedstawiła zebranym pogadnakę wspartą prezentacją multimedialną (z Fundacji JIM) o autyzmie. Pozwoliła ona dzieciom zrozumieć czym zaburzenie rozwojowe - autyzm. 

 • Pokaz historyczny "Wrzesień 39"

  04.04.2019

  4 kwietnia 2019r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z programem "Wrzesień 39", czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Artyści przybliżyli uczniom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczypospolitej. Omówili sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Zaprezentowali polski mundur wojskowy wz 36, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, technikę wojskową i zaopatrzenie, musztrę i sprzęt bojowy.

 • Warsztaty wielkanocne

  Warsztaty wielkanocne
  26.03.2019

  Dnia 26.03.19 w szkole odbyły się warsztaty wielkanocne brały w nim udział uczniowie 0-VI wraz z nauczycielami.Zostały zrobione kartki,wieńce wielkanocne, ozdabialismy jajka ,drewniane zające. Wszystkim to sprawiło wiele radości wycinanie, malowanie, klejenie,szlifowanie drewnianych elementow. Rzeczy zostały przekazane na kiermasz.Dziekujemy za zaangażowanie!

 • Logopedyczny Przegląd Wierszy

  Logopedyczny Przegląd Wierszy
  22.03.2019

  22 marca w naszej szkole odbył się Logopedyczny Przeglą Wierszy "Mały Mistrz Poprawnej Wymowy".  W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali wszytskim zebranym swoje umiejętności recytatorskie. Przegląd rozpoczął się przygotowaniem artykulatorów - wszyscy wykonali gimnastykę buzi i języka.  W tym roku Pani logopeda zmieniła formę konkursu, ze względu na trudności z wybieraniem najlepszych osób, wszystkie wystepujące osoby zostały nagodzone dyplomem oraz prezentami. 

  Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej występujących. 

 • "W krainie bajtów" - spektakl profilaktyczny

  "W krainie bajtów" - spektakl profilaktyczny
  22.03.2019

  22 marca br. uczniowie klas I-VI oraz maluchy z oddziału przedszkolnego wzięły udział wprzedstawieniu profilaktyczno-edukacyjnym pt. "W krainie bajtów". Spektakl zaprezentowała grupa teatralna "Inspiracja" z Krakowa.

  "W krainie bajtów" to satyryczna opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od telewizji, Internetu i gier komputerowych. W czasie spektaklu dzieci wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim uczyły się jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać. Uczniowie dowiedzieli się, że "surfując" w sieci można być narażonym, na wiele niebezpieczeństw. Teraz wiedzą, że nie należy: odpowiadać na nieznane maile, zdradzać swoich danych osobowych, siedzieć przy komputerze więcej niż 30 minut dziennie, zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków.

 • Powitanie Wiosny

  Powitanie Wiosny
  21.03.2019

  21 marca 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie POŻEGNANIA ZIMY i POWITANIA WIOSNY. Tego dnia barwny korowód dzieci z oddziału „0”, uczniów klas 1 – 6 pod opieką nauczycieli ruszył na spacer po brzezińskiej okolicy. Uczniowie klasy VI, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonali kukłę Marzanny, prowadzili nasz pochód, którym towarzyszyło granie na grzechotkach, tamburynach i kołatkach. Następnie wróciliśmy na przyszkolne boisko, gdzie dokonaliśmy spalenia Marzanny. Obrzędowi tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a dzieciom radosne humory. Na zakończenie w przygotowanym ognisku wszyscy uczestnicy upiekli kiełbaski. Po spożytym posiłku dzieci bawiły się na placu zabaw radując się z nadejścia wiosny.

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  KANGUR MATEMATYCZNY

  21 marca 2019 r. zgodnie z kilkuletnią tradycją, uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić zdobytą wiedzę matematyczną w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Inicjatorem konkursu jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. W Polsce głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzyi Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W naszej szkole koordynatorem konkursu była pani Hanna Fryszka, a nad prawidłowym przebiegiem czuwali – pan Adam Manikowski i pani Małgorzata Piór.

  W konkursie uczestniczyło 13 uczniów naszej placówki:

  - z klasy 3: Piotr Wiśniewski, Marcel Mews, Nicola Kaiser

  - z kl. 4: Amelia Wiśniewska, Oliwia Banach

  - z kl. 5: Natalia Kuzimska, Wiktoria Pawska, Maciej Jaśniewski

  - z kl. 6: Nataniel Greszczeszyn, Paulina Hermann, Michał Chmara, Wiktoria Greszczeszyn,                              Przemysław Kuzimski

  Tego dnia w szkole panowała twórcza atmosfera. Uczestnicy konkursu przez 75 minut rozwiązywali zadania testowe o różnym stopniu trudności, wymagające logicznego i niestandardowego sposobu myślenia. Po zakończonym teście wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

  Na oficjalne wyniki konkursu trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Brzeziny 40a
  86-150 Osie

  Dyrektor Szkoły: mgr Adam Manikowski

  tel. 604 978 651
 • 52 33 29 602
  604 978 651

Galeria zdjęć