Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Profil szkoły

INFORMACJE OGÓLNE

Szkoła prowadzi działalność dydaktyczno - wychowawczą i opiekuńczą w oparciu o zatwierdzony statut, przepisy prawa oświatowego dla szkół publicznych i inne unormowania prawne organów: prowadzącego i sprawującego nadzór pedagogiczny.

• Placówka jest sześcioletnią szkołą podstawową o strukturze organizacyjnej klas I - VI. Po ukończeniu klasy VI, uczniowie realizują dalszą naukę w klasach VII i VIII w Szkole Podstawowej w Osiu. Przy szkole prowadzony jest oddział przedszkolny, stanowiący integralną część placówki.
  • Szkoła swym zasięgiem obejmuje uczniów mieszkających w Brzezinach, Żurze, Wałkowiskach, Grabowej Buchcie, Jaszczu, Nowym Jaszczu, Kwiatkach, wybudowaniu pod Czersk Świecki i Miedznie - wybudowania za torem. Wymienione miejscowości stanowią obwód szkolny.

• Wszystkie oddziały posiadają osobne pomieszczenia do prowadzenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych i realizacji programów nauczania.
  • Szkoła posiada do dyspozycji 10 pomieszczeń dydaktycznych, zastępczą salkę gimnastyczną, bibliotekę, pracownię informatyczną, szatnię dla dzieci klasy "0", pokój nauczycielski, gabinet dyrektora szkoły i kuchnię szkolną.
  • Dla dzieci oddziału przedszkolnego i klas najmłodszych przeznaczony jest szkolny ogród zabaw. Wokół budynku szkołu zlokalizowane są boiska do gier sportowych: piłki noznej, piłki ręcznej i koszykówki. Do szkoły przylega działka, na której zlokalizowany jest ogród dendrologiczny.
  • W bieżącym roku szkolnym kadrę pedagogiczną stanowi 11 nauczycieli, w tym 6 zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.
  • Na część etatu zatrudniono sekretarza szkoły.
  • Pracownicy administracji to dwie osoby z siedzibą w Zespole Szkół w Osiu.
  • Personel obsługi stanowią 3 osoby.

Odpowiednie warunki lokalowe, wystarczająca ilość kadry pedagogicznej i uczniów, treści podstawy programowej - są bazą do realizacji zadań w bieżącym roku szkolnym i stanowią wraz z odpowiednimi dokumentami prawnymi oraz zaleceniami władz oświatowych i samorządowych podstawę do realizacji rocznego planu rozwoju szkoły.

Szkoła posiada boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa, piłkę ręczną oraz mini piłkę nożną, które jest ogólnodostępne dla mieszkańców po zakończeniu zajęć szkolnych. Na terenie placówki znajduje się również nowoczesny plac zabaw dla dzieci młodszych, który jest również udostępniony dla mieszkańców.

NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BRZEZINACH

W ROKU SZKOLNYM 2017 / 2018