Piątek 25.05.2018

Piątek 25.05.2018

ODWIEDZIŁO NAS:

liczba odwiedzin: 273602

Witamy na stronie

Szkoły Podstawowej w Brzezinach

Wiadomości

 • 27.05.2018

  Zapraszamy na

  FESTYN POKOLEŃ,

  który odbędzie sie 27 maja 2018r. w godzinach 12:00 - 18:00.

  W programie:

  • konkursy dla dzieci i dorosłych,
  • zmagania sportowe,
  • pokazy aerobiku,
  • przejażdżki wozem strażackim,
  • dmuchane zjeżdżalnie,
  • zamek do skakania,
  • zamek z piłeczkami,
  • wystawy Nadleśnictwa Osie i Wdeckiego Parku Krajobrazowego,
  • gastronomia, która zapewni Koło Gospodyń Wiejskich.

   

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Organizatorzy:

  • Sołtys Mariola Antoszewska
 • 15.05.2018

  15 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Logopedyczny „Mały mistrz poprawnej wymowy”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów z klas I-IV uczęszczających na terapię logopedyczną.

  Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o terapii logopedycznej, troska o poprawność językową wśród dzieci, wspieranie językowej i plastycznej twórczości u dzieci z trudnościami w mówieniu oraz podniesienie samooceny dzieci z wadami wymowy. Zadaniem konkursowym była recytacja wiersza z trudnościami artykulacyjnymi oraz wykonanie ilustracji do niego.

 • 11.05.2018

  11 maja po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Przedszkola Publicznego w Osiu. Tym razem obejrzały tam inscenizację teatralną bajki "Wilk i Zając". Wesołe przygody głównych bohaterów wzbudzały wśród dzieci gromkie wybuchy śmiechu.

 • 10.05.2018

  10 maja dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone przez strażaków do remizy w Brzezinach. Strażacy ochotnicy - pan Zenon Chilewski i pan Łukasz Guzman opowiedzieli dzieciom o służbie w straży pożarnej. Dzieci zobaczyły bojowy strój strażaka oraz wyposażenie wozu strażackiego. Największą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim nad Sobińską Strugę, gdzie każdy mógł poczuć się jak strażak lejąc wodę ze strażackiego węża. Dzieci zobaczyły też zarybianie Sobinki narybkiem pstrąga przez pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Druhowie OSP Brzeziny poczęstowali także dzieci cukierkami.

 • 10.05.2018

  10 maja 2018r. dzieci z klasy III brały udział w zajęciach z pierwszej pomocy, prowadzonych w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Ziemak, która realizuje program RUR w naszej szkole.

  Dzieci uczyły się jak wygląda cały łańcuch przeżycia, jak należy postępować, gdy będziemy świadkami wypadku, jak ratować życie człowieka. Po króciutkiej pogadance była część praktyczna, podczas której uczniowie sami na sobie trenowali m.in. łańcuch przeżycia, pozycję boczną bezpieczną oraz na fantomie wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową.  Każdy uczeń otrzymał specjalny zeszyt ćwiczeń do domu, w których zawarte są wszystkie najważniejsze informacje
  z zakresu pierwszej pomocy.

 • 27.04.2018

  XXVIII edycja konkursu plastycznego ,,Bory Tucholskie w oczach dziecka" już za nami. 27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. Pośród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Marika Michalska, Paulina Hermann, Filip Sokołowski. Nagrodzono 116 prac spośród 898 prac, nadesłanych z 49 placówek.  Z pewnością uroku konkursowi dodał program artystyczny. W tym roku na scenie wystąpiły Świeckie Gzuby, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, udanie prezentujący folklor, tradycyjne tańce oraz gwarę borowiacko-kociewską. Naszą szkołę, oczywiście poza laureatami, reprezentowali także : Pani Monika Wojnerowicz-Bocian (pod jej czujnym okiem powstały nagrodzone prace) oraz Pan Adam Manikowski.

 • 26.04.2018

  26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Tegoroczny sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz z części dodatkowej – przyrody. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00. Uczniowie na początku obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem, a następnie przystąpili do trwającego 45 minut rozwiązania testu z języka polskiego. Po 15 – minutowej przerwie uczniowie rozwiązywali test z matematyki. Po kolejnej przerwie nasi trzecioklasiści przystąpili do rozwiązania dodatkowego testu z przyrody. Po upływie czasu przewidzianego na napisanie sprawdzianu dzieci wysłuchały bajki Bratka pt. „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Nad przebiegiem sprawdzianu czuwały panie: M. Ziemak, M. Piór.

 • 25.04.2018

  25 kwietnia 2018 r. nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w powiatowym konkursie dla klas trzecich organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Świeciu i Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu. Konkurs pod hasłem „Bezpieczne dziecko na drodze” polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu zamkniętego, dotyczącego znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po obszarach leśnych. W rywalizacji szkół podstawowych wzięły udział 22 szkoły z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy III w składzie:

 • Ogłoszenie o rekrutacji na nowy rok szkolny 2018/2019

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezinach informuje, że trwa rekrutacja dzieci do klasy I i oddziału przedszkolnego.

  Zapisu można dokonać w SEKRETARIACIE SZKOŁY czynnym w godz. 8.00 – 12.00.

   

  Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2018/2019:

  - do 27.04.2018 r. – złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły (kl. 1) lub do przedszkola

  - 08.05.2018 r.  – ogłoszenie list uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły/przedszkola

 • 19.04.2018

  Tegoroczne obchody Dnia Matki Ziemi przypadły  w niedzielę 22 kwietnia. Nasza szkoła włączyła się w świętowanie, zapraszając na prelekcję w dniu 19 kwietnia Zielonego Edukatora z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem walki z plastikiem, zanieczyszczającym naszą planetę. Pani Marlena Wojciechowska przygotowała prelekcję, połączoną z prezentacją multimedialną, z której dzieci mogły dowiedzieć się, jak ograniczyć zużycie plastiku. Ważnym punktem spotkania było uświadomienie zebranym, jak ważna jest segregacja śmieci. Dzieci z oddziału zerowego i klas 2-3 otrzymały kolorowanki edukacyjne, które pozowolą im lepiej zapamiętać zasady segregacji śmieci. Na koniec spotkania dyrektor szoły, dziękując pani edukator, wręczył jej dypolm "Przyjaciela szkoły".

 • 19.04.2018

  Wywiadówka śródokresowa odbędzie się


  19 kwietnia 2018r. o godzinie 16:00.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców !

 • 13.04.2018

        Dnia 13 kwietnia 2018 roku uczniowie klas II-VI wzięli udział w wycieczce do Świecia. Punktualnie o 9.30 wyruszyli spod szkoły, by po krótkim czasie pojawić się w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Na miejscu mieli okazję obejrzeć musical profilaktyczny przygotowany przez Teatr Muzyczny "Forte" z Wrocławia. Motywem przewodnim spektaklu był pomysł zaczerpnięty z baśni Hansa Christiana Andresena Nowe szaty króla. Przedstawienie przypadło do gustu szczególonie młodszym dzieciom.

 • 10.04.2018

  Dnia 10 kwietnia odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury – Osie konkurs recytatorski "Słowem opowiedziane", przeznaczony dla uczniów z gminy Osie. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. W kategorii klas I-III byli to: Amelia Wiśniewska, Oliwia Banach oraz Piotr Wiśniewski. W grupie starszych dzieci (klasy IV-VI) natomiast: Wiktoria Pocałujko, Natalia Kuzimska, Zuzanna Andrzejewska i Michał Chmara. Uczestnicy recytowali wiersze oraz fragmenty prozy. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczniowskie wykonania stały na bardzo wysokim poziomie. Laureaci, wśród których znalazł się Piotr Wiśniewski (zajął 3 miejsce), będą reprezentować gminę Osie oraz swoje macierzyste szkoły w powiatowych zmaganiach recytatorskich, które odbędą się w Świeciu. Wszystkim reprezentantom szkoły należą się gratulacje, ponieważ pomimo zdenerwowania, starali się wypaść jak najlepiej. Piotrowi natomiast wypada życzyć sukcesu w kolejnym etapie recytatorskiej rywalizacji.

 • 09.04.2018

      Turniej Wiedzy o  Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych, partnerskich i kulturalnych nawyków zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem.

   9 kwietnia 2018 r. zespół naszych uczniów z klasy piątej :         

 • 09.04.2018

  9 kwietnia 2018r. - po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały do Przedszkola Publicznego w Osiu, gdzie wspólnie z oskimi przedszkolakami obejrzały inscenizację baśni Braci Grimm pt. „Skrzat Titelitury”.

  Przedstawienie oparte na znanej baśni braci Grimm. Opowieść o córce młynarza, która przez swojego ojca, niepoprawnego chwalipiętę, zostaje poddana ciężkiej próbie. Król każe jej uprząść ze słomy złoto. Jeżeli wykona zadanie zostanie królową. Z pomocą dziewczynie przychodzi skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna będzie musiała drogo zapłacić. Spektakl uczy, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy, może mieć złe konsekwencje.
   

 • 28.03.2018

      28 marca dzieci oddziału przedszkolnego odwiedził niespodziewany gość. Nie zdążył wejśc do sali i pokazać się dzieciom. Przebywał tylko na terenie naszego arboretum, gdzie ukrył upominki dla dzieci. Tradycyjnie znajdowały się one w gniazdkach z siana, które wcześniej pod okiem pani Katarzyny Rozczyniały przygotowały same dzieci. Wiele radości sprawiło dzieciom poszukiwanie gniazdek.

     Dziękujemy Zajączkowi za odwiedziny i upominki !

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • 28.03.2018

   Okres wielkanocny to magiczny czas. Aby przegonić zimę i wprowadzić do szkoły radosny nastrój, samorząd uczniowski SP Brzeziny ogłosił szkolny konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną”. Uczniowie, którzy wykonali prace konkursowe wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz zaangażowaniem.  Wszystkie prace zostały wywieszone na szkolnym holu, tak aby każdy mógł je podziwiać.

  W minioną środę, tj. 28 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom tego konkursu.  Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach: kl. 0- III oraz IV-VI. Z wszystkich prac jury wyłoniło 7 najlepszych, których autorzy zostali obdarowani nagrodą, dyplomem oraz słodkim upominkiem. Dla pozostałych, nienagrodzonych uczestników również przewidziany był mały upominek oraz słodkość na poprawę humoru J

 • Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

   

   

 • 21.03.2018

     21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie POŻEGNANIA ZIMY i POWITANIA WIOSNY. 

     Dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II-VI pod opieką wychowawców udali się nad pobliską Sobinkę, gdzie dokonali podpalenia i wrzucenia do wody wykoannych przez siebie MARZANN. 

     Mamy  wielką nadzieję, że wyczekiwana przez wszystkich WIOSNA prędko nadejdzie. 

    Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji z tego dnia .

 • Szanowni Państwo!

   

  Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne zaprasza Państwa wraz z dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 27.03.2018 r. w godz. 800 - 1600. Odwiedzający naszą szkołę będą mogli zapoznać się z proponowaną przez nas ofertą edukacyjną na następny rok szkolny, zwiedzić nasze sale dydaktyczne, salę gimnastyczną, bibliotekę oraz szkolne boiska, plac zabaw i ogród dendrologiczny. Będzie także okazja do porozmawiania z uczniami, nauczycielami i dyrektorem naszej szkoły.

 • 15.03.2018

  Zgodnie z kilkuletnią tradycją, uczniowie naszej szkoły w dniu 15 marca 2018 r. mogli sprawdzić zdobytą wiedzę matematyczną w jednoetapowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Uczestniczyło w nim udział 17 uczniów:

  -  z kl. 2: Piotr Wiśniewski, Marcel Mews, Filip Traczyński

  - z kl. 3: Amelia Wiśniewska, Adrianna Rozczyniała, Oliwia Banach

  - z kl. 4: Natalia Kuzimska, Wiktoria Pawska, Maciej Grzonkowski

  - z kl. 5: Nataniel Greszczeszyn, Paulina Hermann, Michał Chmara, Wiktoria Greszczeszyn,    Przemysław Kuzimski

 • 05.03.2018

  Wielki Post to okres przemyśleń, zwolnienia i wyciszenia, czas bliższego kontaktu z Bogiem, osobistego nawrócenia i przygotowania na przeżycie największej tajemnicy wiary. Zwykle w czasie Wielkiego Postu odbywają się rekolekcje. Dla wielu osób jest to czas oczyszczenia, czas odnowy duchowej, kiedy to zagłębia się w mękę Chrystusa i uświadamia sobie prawdy, o których, na co dzień, żyjąc w biegu, często się zapomina.

  Nasze rekolekcje odbywały się 5, 6, 7 marca bieżącego roku. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspomnianych dniach skupienia, które zostały zorganizowane przez kapłanów pracujących w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Ksiądz rekolekcjonista w sposób przystępny dla najmłodszych przedstawiał chrześcijańską drogę, która prowadzi do spotkania z Bogiem. Każdego dnia odprawiana była Msza święta z nauką rekolekcyjną. Każdy uczestnik rekolekcji miał możliwość przystąpienia do sakramentu Pojednania i Eucharystii.

 • W gazecie "Nowe Świecie" ukazały się dwa artykuły mówiące o naszej szkole. Pierwszy ukazał się w nr 3 (60) z 18.01.2018 r. i opisywał spotkanie wigilijne dla seniorów, które odbyło się w naszej placówce 17 grudnia 2017 r.

  Drugi artykuł w nr 9 (66) z 01.03.2018 r. pt. „Milczący anioł Asia Szeflińska”, przedstawiał uczennicę naszej szkoły i jej rodzinę.

  Dziękujemy redakcji za opublikowanie informacji o naszej placówce.

 •      Uprzejmie informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne zaplanowano na 5, 6, 7 marca 2018r. Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w kościele parafialnym w Osiu. Dzieci będą miały na ten czas zapewniony dowóz i po zakończeniu odwóz. Wyjazd ze szkoły o godz. 745 .

       Po zakończonych rekolekcjach wszyscy uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę podczas zajęć opiekuńczo - wychowawczych zorganizowanych przez szkołę do godziny 1330.

       Dzieci oddziału "0" będą miały zajęcia wedługu ustalonego ramowego prządku dnia.

 • Uprzejmnie informujemy, że tegoroczne ferie zimowe trwać będą od 12 lutego do 23 lutego br. Życzymy bezpiecznego wypoczynku!

 •         Tegoroczne obchody Święta Zakochanych zorganizowane zostały w naszej szkole nieco wcześniej, bo już 9 lutego 2018 r. Aby nie zapomnieć o tym niezwykle miłym święcie, które w tym roku przypada w trakcie ferii zimowych, członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z panią Magdą Ziemak zorganizowali pocztę walentynkową. Dzięki niej, uczniowie mogli wysyłać zarówno sobie jak i nauczycielom urocze kartki walentynkowe z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami a także miłosnymi wyznaniami !! Dla podkreślenia obchodów święta wszystkich zakochanych uczniowie, pracownicy szkoły jak i nauczyciele przydziali się w czerwone lub różowe stroje. Był to dzień pełen radości, ekscytacji i uśmiechu na twarzy !

 • W dniu  9 lutego 2018r. odbyły się w naszej szkole zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadzili strażacy ochotnicy z OSP w Brzezinach w składzie: naczelnik pan Zenon Chilewski oraz druh Łukasz Guzman i druh Michał Lisewski. Na początku dzieci uważnie słuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia życia lub  zdrowia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem strażaków, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantoma. Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie. Świetnie zapamiętały również numery telefonów do służb niesienia pierwszej pomocy (pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji ).

 •             W dniach 06-07.02.18 r. gościliśmy w naszej szkole panią Marlenę Wojciechowską – Zielonego Edukatora, działającego przy Wdeckim Parku Krajobrazowym. Pani Marlena zaprezentowała dzieciom ciekawy wykład, połączony z prezentacją multimedialną na temat śladów i tropów leśnych zwierząt. Po prelekcji uczniowie mieli okazję sprawdzić, ile udało im się zapamiętać z pokazu, rozwiązując krzyżówki i zagadki tematyczne. Następnie za pomocą pieczątek i odlewów gipsowych młodzi pasjonaci przyrody mogli bliżej przyjrzeć się tropom zwierząt. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Na zatańczenie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci kolorowanek oraz zakładek do książek. Same zaś w podziękowaniu ofiarowały pani Edukator własnoręcznie wykonane laurki.

 • 24.01.2018

     Lekcje w szkole nie muszą, a wręcz nie powinny być nudne i schematyczne. Czasami warto wsłuchać się w głos młodego pokolenia i niejako powierzyć im pewne zadania, by mogli wykazać się inicjatywą. Taki nietypowy przebieg miała lekcja języka polskiego dnia 24 stycznia w klasie piątej. Dzień wcześniej uczniowie zostali poproszeni, by przygotowali plan do inscenizacji fragmetnu mitu o Demeter i Korze. Młodzież postanowiła jednak zrobić nieco więcej. Ku ogromnemu zaskoczeniu i radości polonistki, przygotowali stroje i rekwizyty oraz opracowali tekst  do zagrania. Efekt przerósł oczekiwania. Uczniowie wykazali się sporą pomysłowością i chęcią pracy. Podział zadań był następujący:

 • 25.01.2018

          W czwartkowe popołudnie, 25 stycznia, odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy. W tym dniu hol zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, żołnierzy i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił DJ, były uczeń naszej szkoły Błażej Kwaśniewski. W trakcie zabawy jury wybrane spośród przybyłych rodziców wyłoniło sześcioro dzieci. Otrzymały one nagrody za najładniejsze przebranie. Upominki czekały jednak na wszystkich uczestników balu. Nagrody i upominki ufundowali państwo Ewelina i Mariusz Kwaśniewscy. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały  młodych tancerzy. Podczas krótkich przerw na wszystkich uczestników balu czekał słodki poczęstunek. Po trzygodzinnej zabawie wszyscy opuszczali szkołę w doskonałych humorach.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Szkoła Podstawowa w Brzezinach
  Brzeziny 40a
  86-150 Osie

  Dyrektor Szkoły: mgr Adam Manikowski

  tel. 604 978 651
 • 52 33 29 602
  604 978 651

Galeria zdjęć